Modem bilgisayarı kablolu olarak görmüyor

MortalShady

Hectopat
Daha fazla  
Önceki modemim yandı ben de yeni bir modem satın aldı. 'TP-Link TD-w9977' kurulumunu yaptım Wifi'den sorunsuz olarak bağlanıyor ancak bilgisayara kablolu olarak bağladığım zaman modem de kabloyu taktığım yerin ışığı yanmıyor ve bilgisayarda modemi görmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. (Masaüstü PC her şey güncel.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mâdem yeni aldınız öncelikle teknik desteğe başvurunuz. TP-Link teknik destek kullanım klavuzunda yazar.
  • Kabloda aşırı ezilme büzülme sonucu kopma olmuş olabilir içerisinden.
  • Ağ ayarlarını v.s. yeniden yapılandırınız.
  • Ayrıca ''wireless'' ağı ile kablolu bağlanma arasında artık bariz bir hız farkı yok.

Kurulumu kablolu bağlantı ile yaptıysan modem arayüzünden LAN ayarlarını ve DHCP seçeneklerini kontrol edin. LAN ve DHCP etkin olması gerekir.

Kablo ile kurulum yapmadıysan kabloda sorun olabilir.

Ayrıca ''wireless'' ağı ile kablolu bağlanma arasında artık bariz bir hız farkı yok.

Hızdan çok PING süresini etkileyebiliyor. Yoksa dediğin gibi günlük kullanımda çok fark oluşturmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı