Modem değerlerim ve internet hızım

Windrunner

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce akşam 8mbps olan download hızımız 1.2'lere sabitlendi ve düzelmiyordu. 2 kere müşteri hizmetlerini aradım sinyal yenilediler fakat bir sonuç olmadı. 2 gün sonra başka bir modem takıp denediğimde eski hız değerlerimizi gördüm ve modem arıza kaydı bıraktık modem değiştirdiler ve 2 gün sonra yine aynı sorun. Ve bu sefer diğer modemi taktığımda dsl ışığı sabitlenmediği için hız değerlerime hiç bakamadım. Çok fazla forum yazısı okudum ve modem değerlerinden kaynaklanabileceğini gördüm, modem değerlerim ssteki gibi. Evimize kadar gelen altyapıda sıkıntı olmadığını söylediler. Ne yapabilirim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (320)-crop.png
    Ekran Görüntüsü (320)-crop.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 70
Yaklaşık 1 hafta önce akşam 8mbps olan download hızımız 1.2'lere sabitlendi ve düzelmiyordu. 2 kere müşteri hizmetlerini aradım sinyal yenilediler fakat bir sonuç olmadı. 2 gün sonra başka bir modem takıp denediğimde eski hız değerlerimizi gördüm ve modem arıza kaydı bıraktık modem değiştirdiler ve 2 gün sonra yine aynı sorun. Ve bu sefer diğer modemi taktığımda dsl ışığı sabitlenmediği için hız değerlerime hiç bakamadım. Çok fazla forum yazısı okudum ve modem değerlerinden kaynaklanabileceğini gördüm, modem değerlerim ssteki gibi. Evimize kadar gelen altyapıda sıkıntı olmadığını söylediler. Ne yapabilirim ?
İyi gibi görünüyor.

Edit: Yanlış okumuşum modemler sıkıntılı herhalde.

Hat zayıflamaları çok yüksek splitter kullanıyor musunz? Kullanıyorsanız çıkarın splitter ne diyecek olursan gri küçük kibrit kutusu kadar bir şey. Direkt modemi telefon kablosuna takın öyle bir deneyin.
İyi gibi görünüyor.

Şakadır inşallah bu işareti koymayı unutmuşun (!).

Hat zayıflaması çok çok kötü. Splitter var ise çıkartın eğer yoksa bina içi tesisatı/dışarıdan gelen kabloyu gözden geçirmeniz gerekiyor. Ek var ise sökün ve eki yenileyin. Ardından sağlam bir şekilde bant atıp izole edin.

Valla açıkçası değerleri normal görünmüyor diye düşünüyorum. Sorun bence altyapıdan kaynaklı .Hangi operatörü kullanıyorsunuz ?

Şu an oturduğumuz evde dışarda kutu yok adam direkt kablo çekmiş splitter göremedim. Bu gelen kablodan modeme bağlı direkt kablolar.

Vallahi açıkçası değerleri normal görünmüyor diye düşünüyorum. Sorun bence altyapıdan kaynaklı. Hangi operatörü kullanıyorsunuz?

Superonline
Hepinize teşekkür ederim sorun çözüldü. Modeme bağlı kabloyu değiştirince düzeldi.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-08 at 21.52.39.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-08 at 21.52.39.jpeg
    150,9 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Geri
Yukarı