Modem değişirse IP değişir mi ?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, yaklaşık 5 - 6 senedir kullandığım modemi değiştirdim 1 ay önce. Peki şimdiye kadar kullandığım modem ile girdiğim internet sitelerinde herhangi bir sorun yaşarsam bunu beni yeni modemimle takip edebilirler mi ? Sonuçta IP adresim değişmiş bulunuyor ?

Az önce bir E-posta geldi. Zamanında bir yabancı bir stream sayfasına üye olmuştum deneme süresi 5 gün idi ardından izlemedim bir daha. Fakat bu kendi kendiliğine üyelik oluşturmuşlar ve şimdi benden parayı ödememi istiyorlar ama sayfaya ne girdim nede üyelik yapılsın diye bir talimat verdim.

E-posta da IP adresim gözüküyor fakat şuan ki IP adresime bakılırsa ikisi de uyuşmuyor.
Peki bu mümkün mü arkadaşlar ? Bu yabancı (Almanya) stream sitesi bana para davası açabilir mi ? Yani deneme süresini hatta kullanmadım bana sormadan üyeliğimi uzatmışlar.

Son düzenleme:
Az önce bir E-posta geldi. Zamanında bir yabancı bir stream sayfasına üye olmuştum deneme süresi 5 gün idi ardından izlemedim bir daha. Fakat bu kendi kendiliğine üyelik oluşturmuşlar ve şimdi benden parayı ödememi istiyorlar ama sayfaya ne girdim nede üyelik yapılsın diye bir talimat verdim.

E-posta da IP adresim gözüküyor fakat şuan ki IP adresime bakılırsa ikisi de uyuşmuyor.
Peki bu mümkün mü arkadaşlar ? Bu yabancı (Almanya) stream sitesi bana para davası açabilir mi ? Yani deneme süresini hatta kullanmadım bana sormadan üyeliğimi uzatmışlar.
Modemi yeniden başlatıp ıp adresine baksana bir.

Modem her açıp kapattığınızda İP adresi zaten değişir, CGN havuzunda iseniz durum sürekli değişken oluyor. Yani yeni modem, eski modem fark etmeksizin statik İP almadığınız sürece adresiniz sürekli değişecektir.

Burada kast edilen modem arayüzünde yazan İP ise yazdıklarım geçerli, modemi kapatın açın değiştiğini göreceksiniz.

Ödeme yapmak zorunda değilsin zaten trial çünkü.

Ödeme yapmayacağım zaten bu bildiğin fırsatçılık / dolandırıcılık.

Bakınız linke: Abzocke über gefälschte Streamingdienste - gigaflix.de und andere

Linkini vermiş olduğum siteye göz atacak olursanız dolandırıcıları görürsünüz.

Resimdeki, videodaki sözde avukatlar hep aynı videoları fakat farklı siteler için yapıyorlar. Ve tüm sitelerin adı farklı olsa da yolladıkları E-postalar, site tasarımı hepsi aynı.

Bakın resimdeki E-posta başka birisine ait 4 gün önce bu arkadaşımıza da aynı E-posta gelmiş fakat başka bir internet sitesinden (Olaflix).

Ne hikmetse bu tün siteler İngiltere merkezli.

Ayrıca bu linkteki kadının başına da gelmiş bu durum fakat buna E-postayı yollayan site La flix.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bakın daha önce farklı farklı siteler içinde video yapan bu iki şahıs bugünde benim mağduru olduğum site için yapmışlar.

Fakat tüm videolar hepsi aynı kopyala / yapıştır gibi bir nevi.

Ayrıca ne hikmetse bu iki video, e-postalar dağıtıldıktan 30 - 45 dakika sonra fake youtube kanalları tarafından yükleniyor ve yorumları da kapatıyorlar.

Dosya Ekleri

• csm_laflix_24368942ec.jpg
    csm_laflix_24368942ec.jpg
    14,9 KB · Görüntüleme: 107
  • csm_youtube_9e59f49ee3.jpg
    csm_youtube_9e59f49ee3.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 129
  • 0_big.jpg
    0_big.jpg
    26,9 KB · Görüntüleme: 117
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png