Modem değiştirmek

xonax321

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar seçkin bir markanın modemini kullanıyorum ancak ping sorunu beni öldürecek formatlar vs. uğraşıyorum. Geçenlerde %100 disk kullanımı sorununu çözdüm şimdi de ping geldi kapımıza o markanın modemi yerine başka bir markanın modemini kullanırsam pingim düşer mi? Bir de izin vs. gerek var mı değiştirebilmek için? Marka tabii ki de TTNET :kızgın::kızgın:

Modem adaptörü işe yarar mı? Laptop kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemden değil de internet servis sağlayıcından kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Turkcell Superonline geç. Önceden ben de TTNET'den çok çektim. Anlıyorum seni :)

Öncelikli olarak ethernet kablosu ile bağlantı sağlayıp sorunun devam edip etmediğini kontrol etme imkanınız var mı?

Modem değiştirmenizin çok şey fark edeceğini sanmıyorum, binanızda farklı bir ISS'in altyapısı varsa onu da deneyebilirsiniz tabii ki TT ile kontratınız yoksa. :)

Ayrıca bazı oyunların sunucuları Türkiye'ye uzak olduğu için de ping artıyor olabilir, her oyunda aynı sorunu yaşıyor musunuz?

TTNET kullanan birçok kişinin sorunu bu ''ping''. ISS'niz ile görüşün, çözüm içerecek cevap vermezler ise, yeni ISS'ye geçmenizde fayda var.

Öncelikli olarak ethernet kablosu ile bağlantı sağlayıp sorunun devam edip etmediğini kontrol etme imkanınız var mı?

Modem değiştirmenizin çok şey fark edeceğini sanmıyorum, binanızda farklı bir ISS'in altyapısı varsa onu da deneyebilirsiniz tabii ki TT ile kontratınız yoksa. :)

Ayrıca bazı oyunların sunucuları Türkiye'ye uzak olduğu için de ping artıyor olabilir, her oyunda aynı sorunu yaşıyor musunuz?
Dediğinizi yaptım normalde 98-101 arası oluyor modemin yanına gidip kabloyu bağladım. Yine aynı ping değerleri alıyorum ama gece ping dahada artıyor. Benim oynadığım oyunun sunucusu Birleşik krallık üzerinde ama arkadaşım superonline kullanıcısı o 40-50 arası değerler alıyor. bir de kuzey amerika sunucusu var oraya konum olarak uzak olduğu için türkiye daha fazla ping oluyor.

Modemden değil de internet servis sağlayıcından kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Turkcell Superonline geç. Önceden ben de TTNET'den çok çektim. Anlıyorum seni :)
Abonelik işi babam üstlendiği için ne zaman abonelik bitiyor bilmiyorum ama kullandığımız internet fibermiş gerçekten fiberin faydasını ttnet ile fazlasıyla alıyoruz. Bir şirket müşterilerini kendinden bu kadar soğutamaz gerçekten

Oturduğumuz yerde superonline fiber alt yapısı yokmuş ama adsl olabiliyor çok fark varmı bu adsl ile fiber internetin ?

Tek kişi için çekmezler herhalde de, başka internetten muzdarip olan insanlar yok mu yaşadığın yerde :D ? Topluca isterseniz çekerler herhalde :)
Vardır muhtemelen de insan onun için uğraşırmı ya

Ping için sayısız öneri var, Web'te. Göz attınız mı?
Hocam araştırdım denedim ama yine bir şey değişmedi. Ama gene uğraşırım az önce baktım 85 lira fatura varmış ttnet'ten :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı