Modem farkı hızı etkiler mi?

BaKKaL23

Centipat
Öncelikle hayırlı geceler, hayırlı ramazanlar. Daha dün eve TürkNet'ten internet bağlattım eve gelen arkadaş da kullanılan modem TP - link (üstü işlemeli gibi VDSL bir modem vardı) o esnada PC'den kontrol ettiğimde 15 Mbps internet hızı alıyordum. Fakat bugün yeni bir modem satın aldım ZyXEL (2. El di satın aldığım kişi VDSL destekli olduğunu söyledi ) eve getirip denediğimde 0, 5 Mbps bir hız aldım. Sorun modem kaynaklı mı yoksa kablodan kaynaklı ama kabloyla ilgili hiçbir değişiklik olmadı elim bile değmedi desem yeridir bir gece de ne değişmiş olabilir. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrardan hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
P-1302-T10D v3 ADSL2+ Kablosuz 300Mbps 4-Port Modem/Router bu tarzda modem benziyordu burdaki adsl ama satıcı vdsl olduğunu söyledi götürdüğümde iade aldı tam olarak ismini bilmiyorum . Modemin garantisinin devam ettğini söyledi.

P-1302-T10D v3 ADSL2+ Kablosuz 300Mbps 4-Port Modem/Router bu tarzda modem benziyordu burdaki adsl ama satıcı vdsl olduğunu söyledi götürdüğümde iade aldı tam olarak ismini bilmiyorum . Modemin garantisinin devam ettğini söyledi.
O modemin VDSL olanı yok hocam ve öyle bir modemi 2.el alarak hata etmişsiniz zaten.

Geri
Yukarı