Modem farklı bir odaya taşınabilir mi?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Modemim salonda duruyor ama ben bunu odama koymak istiyorum. Bağlı olduğu kabloyu ek bir kablo alarak uzatıp odama kadar çekerek modemi odama koyabilir miyim? Demek istediğim yani herhangi bir sorun olmaz değil mi?

Modeme 2 telli telefon kablosu ile taşıyorsan telefon kablosuna ek yaparak modemi odana taşıman mümkün. Telefon prizlerin var ise ve bağlı ise odandaki telefon prizine takarak taşıma isşemi yapabilirsin ama cat kablosunu ek yaparak taşımanı önermem.

Koyabilirsin fakat kablolara dikkat edin hocam.
Ek DSL kablosu varsa yapabilirsin bağlantıları doğru yap sorun olmaz istediğin yere taşıyabilirsin.
Neye dikkat etmem gerek?

Modeme 2 telli telefon kablosu ile taşıyorsan telefon kablosuna ek yaparak modemi odana taşıman mümkün. Telefon prizlerin var ise ve bağlı ise odandaki telefon prizine takarak taşıma isşemi yapabilirsin ama cat kablosunu ek yaparak taşımanı önermem.
Prizim yok maalesef. Telefon kablosu olup olmadığını nasıl anlarım hocam?

Modemin dsl girişi genelde telefon kablosu ile bağlanır yani sitede veya herhangi bir dağıtıcıdan internet erişimi alıyorsanız büyük ihtimal ile telefondan dsl alıyorsunuz. Modemin arkasındaki kabloların fotoğrafını çekip paylaşabilir misiniz ?

Modemin dsl girişi genelde telefon kablosu ile bağlanır yani sitede veya herhangi bir dağıtıcıdan internet erişimi alıyorsanız büyük ihtimal ile telefondan dsl alıyorsunuz. Modemin arkasındaki kabloların fotoğrafını çekip paylaşabilir misiniz ?
20210607_174349.jpg

Hocam benim başka önerim var. İkinci modem alıp access point moduna tamamen ayarlayıp Ethernet kablosu ile modeme takın. Sonra modemden modeme internet aktarıp istediğiniz yere koyabilirsiniz. (Kablo uzunluğuna dikkat!) (Alacağınız modemde Ethernet çıkışı olup olmadığına dikkat edin.)

Hocam benim başka önerim var. İkinci modem alıp access point moduna tamamen ayarlayıp Ethernet kablosu ile modeme takın. Sonra modemden modeme internet aktarıp istediğiniz yere koyabilirsiniz. (Kablo uzunluğuna dikkat!) (Alacağınız modemde Ethernet çıkışı olup olmadığına dikkat edin.)
Evin içinde odadan odaya kablo çekme imkanım yok maalesef. Zaten öyle yapabilsem modemi taşımam, direkt olarak odama kablo çekerim.

Hocam benim başka önerim var. İkinci modem alıp Access Point moduna tamamen ayarlayıp Ethernet kablosu ile modeme takın. Sonra modemden modeme internet aktarıp istediğiniz yere koyabilirsiniz. (kablo uzunluğuna dikkat!)

Kablosuz Router'lar var ama şişmeler falan olacak ya da maliyetli.

Sol taraftaki gri kablo telefon kablosudur. Taşımak istediğiniz yerin mesafesini ölçerek uygun ölçüde kablo kestiripucuna RJ11 çaktırtın ve kabloları ek yapıp istediğiniz yere taşımış olacaksınız. Telefon kablolarında polarma önemli olmaz yani 2 kablo birbirine temas etmesin yeterli olur. Ama izolasyonunu iyi yapın.

Geri
Yukarı