Modem Firmware güncellemesini Wi-Fi üzerinden yapmak

Rezanix

Hectopat
Daha fazla  
Asus AC-51 modem siparişi vermiştim, bugün elime ulaştı fakat internet kablosu yeteri kadar uzun olmadığından ve VDSL kablosu alt katta olduğu için modemin kurulumunu PC'deki Wi-Fi ile yaptım. Kurulumunu tamamladıktan sonra kablo ile bağlantı kuramadığım için hız testini Wi-Fi üzerinden gerçekleştirdim. Ancak çekim gücünün çok zayıf olduğunu, alt kattan üst kata yeterince iyi çekmediğini fark ettim ve moralim bozuldu.

Daha sonra, firmware güncellemesi olduğunu gördüm. Çekim gücünde iyileşme olabileceğini düşünerek Wi-Fi üzerinden firmware güncellemesi yapmaya karar verdim. Ancak güncelleme işlemi sırasında %30 ilerledikten sonra internet bağlantım kesildi. Bağlantının güncelleme nedeniyle mi, yoksa zayıf Wi-Fi çekimi nedeniyle mi kesildiğini bilemiyorum. %30 noktasından sonra bağlantı kesildi, ancak güncelleme başarıyla tamamlandı olarak göründü. Bu durum beni endişelendirdi. Normalde firmware güncellemesi için kabloyla bağlantı önerilirken, Wi-Fi ile yapılması pek tavsiye edilmez. Bu olayın ardından kaygılarım daha da arttı. Herhangi bir sorun ortaya çıkmış olabilir mi? Ya da gelecekte sorunlar yaşama ihtimalim var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem firmware güncellemesi sırasında kapanıp açılıyor. Bunun neticesinde bağlantınızı kayıp ediyorsunuz. Firmware eksik yazmış olmanız çok uç bir sebep değil, bir ethernet kablosu ile tekrardan yapın. Bir daha da önerilere uyun.

Yaşadığında yeniden firmware atarsın belli bir yüzdede gitmesi normal vericileri kapatıyor sistem.
Şu anda firmware güncellemesi yapılmış görünüyor ve herhangi bir sorun da gözükmüyor, ancak Wi-Fi üzerinden firmware güncellemesi önerilmiyormuş. Sizce herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim?

Modem firmware güncellemesi sırasında kapanıp açılıyor. Bunun neticesinde bağlantınızı kayıp ediyorsunuz. Firmware eksik yazmış olmanız çok uç bir sebep değil, bir ethernet kablosu ile tekrardan yapın. Bir daha da önerilere uyun.
Hocam, VDSL uzatıcı kargodayken Wi-Fi çekim gücünün zayıf olduğunu fark edince test etmek istedim. Bir daha Wi-Fi üzerinden güncelleme kesinlikle yapmam. Peki, şu anda sizce herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim?

Şu anda firmware güncellemesi yapılmış görünüyor ve herhangi bir sorun da gözükmüyor, ancak Wi-Fi üzerinden firmware güncellemesi önerilmiyormuş. Sizce herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim?

Hocam, VDSL uzatıcı kargodayken Wi-Fi çekim gücünün zayıf olduğunu fark edince test etmek istedim. Bir daha Wi-Fi üzerinden güncelleme kesinlikle yapmam. Peki, şu anda sizce herhangi bir sorunla karşılaşabilir miyim?
Daha iyi bilen birisi aydınlatsın hocam.

Geri
Yukarı