Modem Güncellerken ''upload edilen dosya Router tarafından kabul edilmiyor'' Hatası

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modem marka ve modeli: TP-LINK TD-W8951ND

Sitesine girip 1,5/2 MB boyutunda ki ZİP dosyasını indiriyorum. Model sürümümü ise V5 olarak seçiyorum. ZİP dosyası hemen iniyor. Winrar yardımı ile buraya çıkart diyorum.

Daha sonra ise 192.168.1.1 ip adresi ile arayüze giriş yaparak “Bakım( maintenance ) / Firmware” seçeneğine tıklıyorum.
İndirdiğim “ras” isimli güncelleme dosyasını seçtikten sonra Güncelle diyorum. 1 dakika güncelleme başladı yazıyor, kapatmayın yazıyor.

Sonra birden HATA: GÜNCELLEME BAŞARISIZ... Upload edilen dosya router tarafından kabul edilmiyor.'' diyor. Ve modem yeniden başlıyor.

2 farklı tarayıcı da 4-5 kere bunu denedim. Aynı hatayı verdi. Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında denedim.

Ayrıca modem arayüzüne giremiyorum diye de soru sormuştum güncelleme yapmadan önce modemi resetleme yaptım ve şu an arayüzüne girebiliyorum. Tek güncelleme sorunum kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla modem versiyonunuz V5.1 ve siz V5 sürümüne dönmek istiyorsunuz. Genelde modemlerde eski sürümleri kuramazsınız, farklı işlemler yapmanız gerekir.

Şu anki modem versiyonu nedir, hangi sürümü kurmaya çalışıyorsunuz?

Neden geri dönmek istiyorsunuz ki? Belki de dosyada sorun vardır, V5'ten bir önceki sürümü deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı