Modem internet hızına ve pinge etki eder mi?

Met11

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende şu an çok eski TP-Link'in bir modemi var. Hızdan ve pingden memnun değilim. Daha iyi bir modem alsam indirme upload download hızına etki eder mi? Pingi düşürür mü? Modem önerilerinizi bekliyorum.

Bende bu ara bunu düşünüyorum 4/5 senelik Türk telekom'un verdiği modem sanki bana sorun yaratıyor gibime geliyor. Vdsl sanki zorladı.

Arkadaşlar bende şu an çok eski TP-Link'in bir modemi var. Hızdan ve pingden memnun değilim. Daha iyi bir modem alsam indirme upload download hızına etki eder mi? Pingi düşürür mü? Modem önerilerinizi bekliyorum.
Hocam bunu ben de öğrenmek istiyorum açıkçası. Paket kaybı anlık ping gibi problemler yaşıyorum hep çözümünü bulamadım açıkçası :D

Gerçekten eski bir modemse tabii ki güncel bir modem daha iyi olacaktır. Eğer hızınızı düşürüyorsa stabil olur, pingi düşürmese de yine stabil yapar.

Ben modemi değiştiğimde pinge etki etmedi ama hızımı sabitledi, önceki modem sürekli hızı düşürüyordu.

Eder zamanında TTNET'in verdiği modemi kullanırken 24Mbps'lik tarifemizd Max 16 18 alırken AirTies modeme geçtiğimzde 24 25 alıyorduk ve Speedtest'lerde pingimiz 40'lardan 20'lere düşmüştü.

Bahsettiğim olay 2013-2015 civarından belki modeminiz bu kadar eski olamayıp değiştirdiğinizde bu kadar fark etmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı