Modem köprülemede yüksek ping sorunu

Orhan Gazitr

Hectopat
Daha fazla  
Komşunun internetini ortak kullanıyorum, elimde bir modem var, bir de access point. Ben komşunun modemiyle kendi modemimi MAC adresinden köprüledim ve sonrada access ponitle evde dağıttım cünkü komşunun interneti sadece mutfakta cekiyor. Mutfaktan benim odama kadar sinyal zayıflıyor, o yüzden access pointle dağıtıyorum. Sorun şu, cok ping oluyor CS:GO ve LoL'de falan ama indirme hızı normal, onda bir sıkıntı yok. Mutfağa götürüp kendi modemime kablolu bağlıyorum, gene ping oluyor. Yani access pointi cıkarsam da ping oluyor ama komşunun modemine bağlanınca sorun olmuyor. Bunu nasıl cözerim? Nasıl komşunun internetini odamda ping olmadan kullanabilirim?

Oyun oynarken arka planda internet yiyen uygulamalar varsa kapatmayı deneyebilirsiniz. Mesela ben Ps4'te Battlefield 1 oynarken 500 ile 1000 arası seyreden ping sorunumu arkada internet yiyen uygulamaları kapatarak çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı