Modem nasıl resetlenir?

RayzenTeyt

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 500 KB internet aldığım için modem reset atmaya karar verdim ama ne yapacağım hiçbir fikrim yok nasıl yapılır anlatır mısınız ve reset attıktan sonrasında yapılması gereken yazılımsal/donanımsal şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 500 KB internet aldığım için modem reset atmaya karar verdim ama ne yapacağım hiçbir fikrim yok nasıl yapılır anlatır mısınız ve reset attıktan sonrasında yapılması gereken yazılımsal/donanımsal şeyler var mı?
Arkasında veya yanında küçük modemin içinde bir reset tuşu bulunur. Kürdan veya iğne yardımıyla rahatlıkla reset atabilirsiniz. Bu süre yaklaşık 5 saniyedir. Zaten modemin ışıklarından belli olur resetlendiği. Resetlendikten sonra bütün yapılan ayarlar gider. Sizin için önemli olan wifi şifresi ve wifi adını değiştirmek bu da oldukça basit bir işlem.

Arkasında veya yanında küçük modemin içinde bir reset tuşu bulunur. Kürdan veya iğne yardımıyla rahatlıkla reset atabilirsiniz. Bu süre yaklaşık 5 saniyedir. Zaten modemin ışıklarından belli olur resetlendiği. Resetlendikten sonra bütün yapılan ayarlar gider. Sizin için önemli olan Wi-Fi şifresi ve Wi-Fi adını değiştirmek bu da oldukça basit bir işlem.

Sonra yapmam gereken bir şey var mı?

En garanti iş bence İnternet servis sağlayıcısıyla iletişime geçmen, yoksa buradan tahmin ile sorunu kesin olarak çözebilir miyiz bilemiyorum.

yalnız hocam atmadan önce bence servis sağlayıcınızın internete bağlamanız için size verdiği kullanıcı adı ve şifreyi mutlaka öğrenin. Yoksa internete hiç bağlanamazsınız.

Dostum öncelikle eline bir kürdan veya onun gibi bir şey al modemin arka kısmında Ethernet giriş kabloların yanında reset diye bir bölme olacaktır oradaki küçük deliğe 10-15 saniye elindeki kürdanı sok veya başka bir cismi her neyse modemin resetlendiğini kendin anlayacaksın.

Modemin arkasındaki küçük deliğe kürdan veya benzeri ince bir cisim ile 5 10 saniye bastırın ışıklar gidip gelince resetlenmiş olacaktır.

Geri
Yukarı