Modem neden sararır?

Sarardı diye değil. Birincisi çekim gücü çok düşük gelmeye başladı. Eskiden geceleri bile kapatmıyorduk yani 7/24 çalışıyordu. Yatak odasından bile 2Mbps alıyorum. Ethernet'te 48Mbps alırken kablosuzda anca kimse bağlı değilken, gece 2'de ve telefonu modeme yapıştırarak 39Mbps aldım.
Kısacası interneti düzgün dağıtmıyor, işlemci kullanımı sadece kablolu birisi bağlıyken %50'lerde. Çok yoruldu. Hem binamızda 5GHz kullanan çok az kişi var onlar da daireme yakın değiller bu yüzden interneti daha iyi dağıtır diye düşünüyorum.

İlk baştaki sararmayla alakalı cümleleri boşuna yazmışsın farkettin mi?

Odada çokça sigara içiliyorsa bu da sararma yapar. Beyaz perdeler de mesela sigara yüzünden sararır. Fakat bunun olması için odada ciddi içiciler olması lazım.

Baktığım 2 konuda da insanlara gereksiz tepki veriyorsunuz bu insanlar yardım için açıyor konuyu siz tersliyorsunuz böyle yapacaksanız bakmayın.

Heh.

Anladım. Ama sararmış yani. 4.5 yıldır çalışıyor. Emektarım o. Artık ona daha kolay iş verme vakti geldi. Modem işini yenisi yapsın. Bu sadece WAN ile interneti bana dağıtsın.

Btüçeniz nedir? Bir daha konu açın X bütçeyle modem önerisi diye. Daha iyi olur.

Oda da çokça sigara içiliyorsa bu da sararma yapar. Beyaz perdeler de mesela sigara yüzünden sararır. Fakat bunun olması için oda da ciddi içiciler olması lazım.

Ailede hiçbir içici yok. İçen birisi gelse bile balkonda içmek zorunda balkona çıkmamakta ısrar ederse gerisini anladınız.
Heh.

Btüçeniz nedir? Bir daha konu açın X bütçeyle modem önerisi diye. Daha iyi olur.

Konu açamam ki süre sınırı var. Bütçem 350 Max 400TL. Bahsettiğim modemi düşünüyorum. Şu anda Vatan Bilgisayar'da 340TL. Sizce alınır mı?

Ailede hiçbir içici yok. İçen birisi gelse bile balkonda içmek zorunda balkona çıkmamakta ısrar ederse gerisini anladınız.

Konu açamam ki süre sınırı var. Bütçem 350 Max 400TL. Bahsettiğim modemi düşünüyorum. Şu anda Vatan Bilgisayar'da 340TL. Sizce alınır mı?

Alnıır diyorum. Bence Amazon'dan alın.

Merhaba. Bu modeminiz eğer özel torbasında ışıksız, kapalı olarak bir rafta ve çalışmadan bekleyip kalsaydı sararmazdı, havadaki oksijen, azot, ozon, vb. çalışırken ısınması, vb. pek çok etkenin birleşmesinin toplam etkisi burada rol almış olabilir. Örneğin kendi evimde 26 yııldır sadece yazları kullanılan beyaz ve plastik aksamlı ayaklı, büyük boy arçelik vantilatörün her yanı sararmış durumdadır. Ama kullanılan süre 26 yıldır, sizdeki ise 4.5 yıldır, arada çok fazla yıl farkı vardır, bu çok dikkatimi çekti. Ancak yalnızca sararmakla kalmamış, ayrıca çalışma fonksiyonlarında düşme olmuş, değişim zamanı gelmiş kısacası. Yine masamda şu an tam önümde Kansai (japon pazarı ürünü, tuşlu) ve Siemens markalı (tuşlu) 2 adet normal kablolu telefonlar var her ikisi de alındığında açık krem ve beyazken çok sararmışlardır, ama aradan geçen yıllar her ikisinde 20 yıldan daha fazladır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı