Modem Önerisi

BlackSea57

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, internetimi değiştirip türknet'e geçmeyi düşünüyorum. Fakat kendileri modem göndermiyor bu yüzden modem almam gerek ve 2 modem arasında karasız kaldım. Asus AC51 ve TP-Link Archer VR300 Bu 2 modemden hangisini önerirsiniz ? Harici olarak da öneri alabilirim.

Bu ikisi arasında kaldıysanız marka olarak Asus’u tercih ederdim. Ancak modemler hakkında pek bilgim yok. Uzun zaman oldu kendiminini alalı.
Benim de VDSL modem alman gerekiyor iki aya.

2 si arasından Asus marka modemi, düşünmeden alabilirsin. Pişman etmez iyi bir üründür kendileri

teşekkür ederim 2 port ihtiyacımı karşılıyor açıkcası fazlasına ihtiyacım yok ama marka hariç donanımsal farkları var mı onuda merak etmiyor değilim

Asus diyenler olmuş fakat Tp-Link olanı öneririm. En basitinden ikinci bant üzerinde verdiği hız değerleri daha fazla. Asus olan ikinci bant üzerinde 433Mbps iken Tp-Link olan 867Mbps hız sunuyor. Birinci bant üzerinde ise ikisininki de 300Mbps hıza sahip.

Hocam asus saglam bir marka olduğu için bir tık önde oluyor. Tp linki cok fazla bilmiyorum o yuzden yorum yapmıyorum ayrıca bunların haricinde farkli bir modem tavsiyen var mi bu ikisi harici bu daha iyi olur dedigin

Hocam iki modem de sizi üzmeyecek derecede. Tp-Link çok tutulan bir marka normalde bilmeniz lazım ama bazı modelleri de cidden kötü olabiliyor fakat bu modeldeki modemi çok iyi geldi. İkisinden birini alabilirsiniz diye umuyorum. Gönlünüzden geçen olsun

ağzına sağlık iyi demişsin biraz bakındım ikisininde mobil uygulaması varmış fakat asusun uygulamasında ki türkçe biraz sıkıntılı tp link ismi pek güven veremedi asusun yanında ama şekli hoşuma gitti acayip kararsız kaldım hiç mi artı yönde farkları yok acaba ?

Dediğim gibi farklarından biri bant hızları ve anten sayıları. ASUS toplam iki bantta 733Mbps sunabiliyorken TP-Link 1200Mbps sunuyor. ASUS modemde 3 anten varken TP-Link olanda 4 adet. Yine de bu tarz donanımlardan daha iyi anlayan Murat hocamızı çağıralım onun da fikrini alalım.
@Murat5038

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…