Rehber Modem performansını artırmak

Isı zaten en büyük düşmanıdır performansın. Çok iyi yapmışsın hocam. Ben de eski cihazları bu şekilde olaibldiğince elimden geçirip temizleyip bir süre daha kullanmaya çalışırım. Ama konu eğer yeni bir teknolojiye geçmeyi gerektiriyorsa artık yenisini almak farz oluyor :D

Ben de bilgilendireyim. Türk Telekom'un Premium kategorisindeki TP-Link Wi-Fi 6 modemini 24 ay vade farksız faturanıza yansıtılan taksitle alabiliyorsunuz. Piyasa fiyatı da 1400 civarı. Ben çok memnun kaldım açıkçası. Bir de evin orta yerine önü açık şekilde güzelce konumlandırırsanız harika performans alırsınız.

Eki Görüntüle 1652234

Eki Görüntüle 1652235

Şöyle düşün. Bir makine paslanınca bakım yapmazsan nasıl işlevini yitirmeye başlarsa termal macun da o işlevi görür. İşlemcinin ısıyı soğutucuya sağlıklı bir şekilde aktarabilmesi için bilgisayar termal macunlarını en fazla 2 senede bir yenilemek performansın devamlılığını sağlayacaktır.

Merhaba modem arayüzünden değerlerinizi gönderebilir misiniz?

Merhaba modem arayüzünden değerlerinizi gönderebilir misiniz?
1676662929575.png

Saha dolabı kaç metre değerler bayağı iyi. Ayrıca modemde hiç ısı hissettiniz mi? İçini açtınız mı işlemcisi ne merak ettim. Braodcom veya econet kesin zaten de hangisi acaba.
Yeni modem olduğu için içini açmadım. 75mbit paket kullanıyorum. Isı makul derecede. Etrafı ferah durumda. Valla merkezi bir konumdayız, hatlar çok yeni sayılmaz ama ben olabildiğince premium kalite kablo vs kullanmaya çalışıyorum ama kutu nerede bilmiyorum.

Bu arada değerler iyi derken tam olarak hangi kısımlardaki değerlere bakmak gerekiyor? Hiç anlamıyorum çünkü. Neye göre iyi falan. Açıklayabilirsen mutlu olurum. Valorant'ta bende 15-16 ping, takım arkadaşlarımda da benim ping 20-25 arası görünüyor. İyi sanırım değil mi?

Yeni modem olduğu için içini açmadım. 75Mbit paket kullanıyorum. Isı makul derecede. Etrafı ferah durumda. Vallahi merkezi bir konumdayız, hatlar çok yeni sayılmaz ama ben olabildiğince Premium kalite kablo vs kullanmaya çalışıyorum ama kutu nerede bilmiyorum.

Bu arada değerler iyi derken tam olarak hangi kısımlardaki değerlere bakmak gerekiyor? Hiç anlamıyorum çünkü. Neye göre iyi falan. Açıklayabilirsen mutlu olurum. Valorant'ta bende 15-16 ping, takım arkadaşlarımda da benim ping 20-25 arası görünüyor. İyi sanırım değil mi?

Hat zayıflama değerleri ne kadar düşükse o kadar iyi oluyor. SNR margin değerleri de 8 üzeri oldukça gayet iyi oluyor, çok rahat 100 Mbps alır bu hat ama bu modem almaz gibi. Dolap 50-100 metre falan çok yakın gibi. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz? Hizmet sağlayıcı Türk Telekom mu?

Hat zayıflama değerleri ne kadar düşükse o kadar iyi oluyor. SNR margin değerleri de 8 üzeri oldukça gayet iyi oluyor, çok rahat 100 Mbps alır bu hat ama bu modem almaz gibi. Dolap 50-100 metre falan çok yakın gibi. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz? Hizmet sağlayıcı Türk Telekom mu?
Hizmet sağlayıcı Türk Telekom ve İstanbul'da filberimiz olmasa da merkezi bir yerdeyim. Ben özellikle 100 mbps paketi seçip deneyeyim dedim. 85 mbps üzerine çıkmadı. O nedenle 75 mbps tarifesine geri döndüm. Teşekkürler bilgilendirmen için. Bu arada modemimin modeli de şu:

Modem kaliteli güzel bir modem bildiğim kadarıyla kendi sınıfında.

Hizmet sağlayıcı Türk Telekom ve İstanbul'da filberimiz olmasa da merkezi bir yerdeyim. Ben özellikle 100 Mbps paketi seçip deneyeyim dedim. 85 Mbps üzerine çıkmadı. O nedenle 75 Mbps tarifesine geri döndüm. Teşekkürler bilgilendirmen için. Bu arada modemimin modeli de şu:

Modem kaliteli güzel bir modem bildiğim kadarıyla kendi sınıfında.

Fiyatına göre güzel. Bende de Türk Telekom'un ZyXEL DX3200 var. İkinci el 600 TL'ye almıştım.

Benim modem yılın 7/24 saati açık ve elimi değdirdiğimde sıcak ama pingim düşük ve 100 MB internette 93MB alıyorum yapmama gerek var mı? Modem 3 yıllık en az.

Arkadaşlar modemin termal macununu yeniledim ve 4Cm'lik fan taktım modem ısınmıyor atrık tam performans kullanıyorum ben şu anda memnunum

Yeni konular

Geri
Yukarı