Modem Power ışığı yanıp sönüyor ve internet yok

Frik

Hectopat
Makaleler
2
ZyXEL VMG8324-B10A model modemim var. 2 gün önce modemi kurcalıyorken bütün ışıklar söndü, sadece Power ışığı yanıp sönnmeye başladı. Her şeyi yaptım. Reset de attım IP adresini değiştirmeyi denedim fakat bir türlü olmadı. Ethernet ile bağlanmayı deneyince tanımlanamayan ağ hatası alıyorum. 192.168.1.1'e de girilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de şu anda aynı durum var modemiö TP-Link td W9970V3 modeli daha önce hiçbir sorum olmamasına rağmen Power ışığı yanıp sönmeye başladı ve güç kablosunu yıllardır kullanıyorum o yüzden çıkışının yetmemesi imkansız ve hasarda almış olamaz son 5 aydır doğru düzgün dokunulmadı bile sorun neden kaynaklı olabilir bilen birisi var mı?

ZyXEL VMG8324-B10a model modemim var. 2 gün önce modemi kurcalıyorken bütün ışıklar söndü, sadece Power ışığı yanıp sönnmeye başladı. Her şeyi yaptım. Reset de attım IP adresini değiştirmeyi denedim fakat bir türlü olmadı. Ethernet ile bağlanmayı deneyince tanımlanamayan ağ hatası alıyorum. 192.168.1.1'e de girilmiyor.

Sadece Power ışığı yanıp sönüyorsa adaptörde sorun olabilir. Birkaç gün önce bende de problem vardı adaptörü değiştirdim düzeldi sandım meğer modem de yanmış. İlk önce bir adaptör alın derim adaptörle modem çalışıyor mu bir bakın sorun çözülmediyse o zaman arıza kaydı oluşturun.

Belki faydam olur diye yazayım dedim 2020 yılı konusuymuş :D

Sadece Power ışığı yanıp sönüyorsa adaptörde sorun olabilir. Birkaç gün önce bende de problem vardı adaptörü değiştirdim düzeldi sandım meğer modem de yanmış. İlk önce bir adaptör alın derim adaptörle modem çalışıyor mu bir bakın sorun çözülmediyse o zaman arıza kaydı oluşturun.

Belki faydam olur diye yazayım dedim 2020 yılı konusuymuş :D

Cevap için sağ ol benim sorunumda önce internet gitti modem de sadece Power ışığı sabit yanıyordu o yüzden internet arıza kaydı oluşturmuştum hatta. Fakat 1 saat öncesine kadar DSL ışığı yanıp sönmeye başlıyordu 5 saniye sonra modem kapanıp açılıyordu defalarca aynı olay oldu. Şu anda ise modemin sadece Power ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor.

Cevap için sağ ol benim sorunumda önce internet gitti modem de sadece Power ışığı sabit yanıyordu o yüzden internet arıza kaydı oluşturmuştum hatta. Fakat 1 saat öncesine kadar DSL ışığı yanıp sönmeye başlıyordu 5 saniye sonra modem kapanıp açılıyordu defalarca aynı olay oldu. Şu anda ise modemin sadece Power ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor.
1 hafta olmadı modemimi dinlensin diye kapattıktan sonra tekrar açtığımda power ışığı yanıp sönüyordu. Adaptör aldım power ışığı sabit yanmaya başladı dsl ışığı belli bir süre yanıp söndükten sonra bütün ışıklar yanıp reset atıyordu modem kendine. Sonra ekip geldiğinde modemin yandığı anlaşıldı modem aldım mecburen.

1 hafta olmadı modemimi kapattığımda Power ışığı yanıp sönüyordu. Adaptör aldım Power ışığı sabit yanmaya başladı DSL ışığı belli bir süre yanıp söndükten sonra bütün ışıklar yanıp reset atıyordu modem kendine. Sonra ekip geldiğinde modemin yandığı anlaşıldı modem aldım mecburen.

O zaman büyük ihtimalle benim de modemim yandı çünkü aynı sizin dediğiniz gibi modem sürekli kendi kendini resetliyordu.

Geri
Yukarı