Modem tavsiyeleriniz

@DepiedRa_

Siz beni anlamadınız, yetersiz hissettiğiniz durumu sordum.
Hangi özelliğinden şikayetçisiniz W9970'in? Kablosuz olabilir, arada kopuyor olabilir, internet hızı olabilir, o şekilde.

Konudaki önerilen modemler pek iyi değil ayrıca.

@DepiedRa_

Siz beni anlamadınız, yetersiz hissettiğiniz durumu sordum.
Hangi özelliğinden şikayetçisiniz W9970'in? Kablosuz olabilir, arada kopuyor olabilir, internet hızı olabilir, o şekilde.

Konudaki önerilen modemler pek iyi değil ayrıca.
@Mert

Bir sorun yada problemi yok fakat 3 yıldır kullanıyorum eskidiğini ve değiştirmem gerektiğini düşünüyorum. Sizce Şuan ki modemim den aldığım verimi daha iyi bir modem kullandığımda artmaz mı ?

@DepiedRa_

Millenicom fiber mi kullanıyorsunuz? Kullandığınız cihazı vs. atarsanız size uygun bir Router tavsiye edebilirim.

Elinizdeki cihazı Modem olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yanına Router alıp kullanmanız daha verimli olur. Modem Router ürünleri gereksiz derecede pahalı ve kalitesiz maalesef. W9970 kullandığınız cihaz bir Modem Router. Yani hem modem, hem de Router. Aynı şekilde konuda diğer üyelerin önermiş oldukları cihazlar da Modem Router. Ülkemizde henüz bu bilinç oturmadığı için insanlar Modem Router cihazlar alıyorlar.

Millenicom'u VDSL olarak mı, fiber olarak mı kullanıyorsunuz?

@DepiedRa_

Millenicom fiber mi kullanıyorsunuz? Kullandığınız cihazı vs. atarsanız size uygun bir Router tavsiye edebilirim.

Elinizdeki cihazı Modem olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yanına Router alıp kullanmanız daha verimli olur. Modem Router ürünleri gereksiz derecede pahalı ve kalitesiz maalesef. W9970 kullandığınız cihaz bir Modem Router. Yani hem modem, hem de Router. Aynı şekilde konuda diğer üyelerin önermiş oldukları cihazlar da Modem Router. Ülkemizde henüz bu bilinç oturmadığı için insanlar Modem Router cihazlar alıyorlar.

Millenicom'u VDSL olarak mı, fiber olarak mı kullanıyorsunuz?

@Mert
Fiber kullanıyorum hocam.

Son düzenleme:
@Mert
Fiber kullanıyorum hocam.
Ben Vodafone 100Mbps kullanıyorum. Size almayı düşündüğüm üç routerdan birisini tavsiye ederim.
Xiaomi Mi Router 4A Gigabit
Zyxel NBG6617
Keenetic Viva

Daha tam olarak karar vermedim :)

OpenWRT yüklemeyi düşünüyorum. Belki ilgilenen arkadaşlar için OpenWRT durumu şu şekilde:
Xiaomi Mi Router 4A Gigabit (Serial port aracılığıyla OpenWRT yazılımı yüklenebiliyor)
Zyxel NBG6617 (USB port üzerinden OpenWRT yazılımı yüklenebiliyor)
Keenetic Viva (KeeneticOS yazılımı OpenWRT ile uyumlu. OpenWRT paketleri yüklenebiliyor)

@wolerine

Düşünmenize gerek bile yok. Zyxel NBG6617 donanımsal olarak çok daha üstün ikisinden de. Özellikle amacınız OpenWRT ise diğerlerine bakmayın bile.

Yakın zamanda ben de alacağım, inceleme yazmayı düşünüyorum.

@DepiedRa_

Foruma konu açıp beni etkiletlerseniz yardımcı olurum her zaman. İletişim adresimi vermem doğru olmaz. Size edeceğim yardımı burada edeyim ki, başkaları da görüp faydalansın :)

@wolerine

Düşünmenize gerek bile yok. Zyxel NBG6617 donanımsal olarak çok daha üstün ikisinden de. Özellikle amacınız OpenWRT ise diğerlerine bakmayın bile.

Yakın zamanda ben de alacağım, inceleme yazmayı düşünüyorum.

@DepiedRa_

Foruma konu açıp beni etkiletlerseniz yardımcı olurum her zaman. İletişim adresimi vermem doğru olmaz. Size edeceğim yardımı burada edeyim ki, başkaları da görüp faydalansın :)
@Mert
Dostum çok iyi anlatıyorsun sen ama anlamak için biraz bahsettiğin gibi tekniksel bilgide olması gerekiyor. Yeterli bilgiye sahip değilim anlaşılır olsun diye birkaç kısa bilgi alışverişi yapmak isterdim, O yüzden başka iletişim varmı diye sordum sende takdir edersin ki böyle biraz zor oluyor 😊@ozgurece1 insta wp face de olur fark etmez benim için iletişime geçersen minnettar olurum teşekkürler şimdiden 🙏

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı