Modem üzerinden cihazların internet hızını ayarlama

İnternette bayağı araştırma yaptım ama hiçbir türlü amacıma ulaşamadım. Ben 24 Mbps internet kullanıyorum. İnternete 1 bilgisayar 3 telefon bağlanıyor bunu 12 Mbps bilgisayara, telefonlara da 4'er Mbps olarak ayırabilir miyim? Net Limiter kullanmayı denedim olmadı. QoS ayarı yapmayı denedim, internet iyice kötüleşti. Lütfen tabiri caizse salağa anlatır gibi ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz ayarlarından 4 farklı kablosuz ağ adı oluşturup, hızı da Hız (Mb\s) kısmından 4 ağada farklı şekilde sınıurlandırarak yapabilmen lazım, ama her telefon vb. Ayrı ağlarda olmalı.

391489

Bunu taahhüt ile dağıttıkları yada teknoloji zincirlerinden 100-200 tl ye aldığın "modem" denilen cihazlar ile yapamazsın. Net limiter ve Qos ayrı bir sorunu yada telebi özmek için faklı mekaniklere sahip servisler. Aslında 200tl ye basit bir router bulabilirsin. Ama genelde herkes bu işi "bir yerde ayarı var" şeklinde hayal ediyor. Aslında bir yerde ayarı var. Routerda ama o da para işte =/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı