Modemde interneti bölmek

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus N552VW
Meslek
Sınıf Öğretmeni / Notebook Tamircisi
Merhaba dostlar, inşallah iyisinizdir. Evde fiber var. TurkNet 100 Mbps kullanıyorum.

Sorunum şu kardeşim var evde masaüstü kullanıyor kablo ile modeme bağlı ben 5 GHz ile bağlıyım. Zxhn H298a v1.0. verilen modemi kullanıyorum mecburen. Kardeşim oyun indirmeye başlayınca internet 7 Mbps falan düşüyor. Normalde 85 rahat alıyordum. Hani muhatap olmamaya çalışıyorum o yüzden farklı bir çözüm arıyorum. Ben internet hızını bölmek istiyorum. ASUS DSL N16 da var bu işlem Wi-Fi olarak da Ethernet görmemiştim. Yani 40 Mbps verim ama bütün internet trafiğini kilitlemesin. Böyle bir ayar var mı bu modemde, ben göremedim veya başka fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında daha basit bir yolu var indirme limiti kısıtlayabilirsiniz 100Mb/s yi düşürsün 50Mb/s ye yarı yarıya kullanın.
Herkes için mi indirme yavaslayacak ve bunu nasıl yaparım ustam modem içeriğinden göremedim tt zaten çoğu eylemi kitlemis

Herkes için mi indirme yavaslayacak ve bunu nasıl yaparım ustam modem içeriğinden göremedim tt zaten çoğu eylemi kitlemis
Qos veya bant genişliği bölümü varsa bakın. Ip bazlı, bant genişliği ayarlarsanız bölmüş olursunuz. Bildiğim kadarıyla o modemin ara yüz baya kısıtlı.

Qos ayarı gördüm evet ama aç kapa dan ibaretti sanırım

Bu şekilde internet bölme hiç yapmadım araştırmam lazım sanırım örnek video vs var mı elinizde...

Farklı modem istesem de yine kısıtlı gönderecekler

Qos ayarı gördüm evet ama aç kapa dan ibaretti sanırım

Bu şekilde internet bölme hiç yapmadım araştırmam lazım sanırım örnek video vs var mı elinizde...

Farklı modem istesem de yine kısıtlı gönderecekler
Resimdeki kısımlar yok mu?

Dosya Ekleri

• asdd.png
    asdd.png
    97,9 KB · Görüntüleme: 10
Resimdeki kısımlar yok mu?
Malesef sadece aç kapa var sanırım root yapılması gerek güncel yöntem var mı önceki geçerli mi

Malesef sadece aç kapa var sanırım root yapılması gerek güncel yöntem var mı önceki geçerli mi
Aşağıdaki video hala geçerli sanırsam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir denim olmazsa rahatsız ederim konuyu hocam teşekkür ederim :)

İlk gösterdiğiniz ayar internet kısıtlaması varmış onu deneyeceğim şimdi roota gerek kalmadı sanırım :)

Acaba root atsam güncelleme alır mı daha güzel bir deneyim olur mu internet için?

QoS veya bant genişliği bölümü varsa bakın. IP bazlı, bant genişliği ayarlarsanız bölmüş olursunuz. Bildiğim kadarıyla o modemin arayüz bayağı kısıtlı.

Kısıt yönetimi mi trafik şekillendirme mi hangisi acaba kısıtlama?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı