Modemde telefon ışığı neden yanıyor?

hayaletotuu

Decapat
Türk Telekom modemimde en sağ tarafta telefon ışığı yanıyor daha önce yanmıyordu. Modemin arkasında Phone1 ve Phone2 için ayrılan bölmeler var fakat oralar boşta. Bilgili bir arkadaş çözümü veya sorunu aydınlatabilir mi? (görsel bana ait değil sadece modemimi temsili etmek amacıyla koydum) modemime format attım fakat belli bir süre sonra o telefon ışığı tekrar yeşil bir şekilde sürekli yanıyor.

1707323796308.png

Türk Telekom modemimde en sağ tarafta telefon ışığı yanıyor daha önce yanmıyordu. Modemin arkasında Phone1 ve Phone2 için ayrılan bölmeler var fakat oralar boşta. Bilgili bir arkadaş çözümü veya sorunu aydınlatabilir mi? (görsel bana ait değil sadece modemimi temsili etmek amacıyla koydum) modemime format attım fakat belli bir süre sonra o telefon ışığı tekrar yeşil bir şekilde sürekli yanıyor.

Eki Görüntüle 2109963

Modemi güncellemeyi denediniz mi? Ayrıca bu durumu sağlayıcı ile konuşmanız da iyi olacaktır.

Eki Görüntüle 2109963

Modemin marka modeli nedir?

İnternetten baktım marka ve modeli bu @chaturanga @ahmttrn

ZyXEL VMG8324-B10a​

İnternetiniz fiber mi sizin?

Bu isimle aratınca hem VDSL modem çıkıyor arama sonuçlarında hem de VOIP Gateway, Access Point gibi bir şeyler çıkıyor sizin internetiniz DSL mi, fiber mi?

Tamam sanırım konunun cevabı şu, sizin telefon dediğiniz ışık ethernet LAN ışığı, cihaza bir ethernet kablosu bağlıysa onun ışığı. Telefonla ilgili değil hocam.

Bakın sizin cihazınızın kılavuzundan aldığım led açıklamalarında da görebilirsiniz. Bahsettiğiniz telefon işareti değil LAN işareti. Yani cihaza bir ethernet kablosu bağlı olduğunu gösteriyor yanıyorsa.

ledler.JPG

Cihaz marka ve modeliniz doğruysa resmi kılavuzun linkinden siz de görebilirsiniz 6.sayfada:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı