R5 5600 işlemci için sıvı soğutucu önerisi

Yanlış bir genelleme. Ryzen 7000 serisindeki tüm işlemcileri de kule tipi ile soğutabilirsin. Hayvan gibi hava soğutmalar ile 14700K bile soğutursun.
Sağlıklı olması açısından konuşmuş galiba ama saçma, 7000 serisi zaten 95 derece ve altında çalışmak için dizaynlandı. Hiç bir sorun teşkil etmez 1500TL'ye alacağın PS120SE her 7000 serisi işlemciyi soğutur evet. 7950X'te maksimum 92-93 derece görüyor full yükte oyunda değil. Daha fazla ısınan yok zaten 7000 serisinde. Yanlış mıyım? :D

Sağlıklı olması açısından konuşmuş galiba ama saçma, 7000 serisi zaten 95 derece ve altında çalışmak için dizaynlandı. Hiçbir sorun teşkil etmez 1500TL'ye alacağın PS120SE her 7000 serisi işlemciyi soğutur evet. 7950X'te maksimum 92-93 derece görüyor Full yükte oyunda değil. Daha fazla ısınan yok zaten 7000 serisinde. Yanlış mıyım? :D

14900k falan fix 90-95 derecede çalışıyor zaten. Bu işlemciler yüksek ısıya dayanıklı.

Arkadaşlar, 5600 işlemciye stok fan yeterli olmuyor. Bu yüzden soğutucu almayı düşünüyorum. Hava soğutucu olarak alırsam Thermalright Phantom spirit 120 SE düşünüyorum ama sıvı soğutucuda alırsam ne tavsiye edersiniz?
Kasa: Vento vgo7F 750W kasa.

Hocam daha geçen günlerde R5 5600e kule tipi soğutucu aldım PUBG GTA 5 RDR2 Cyberpunk'ta 55 dereceyi geçmedi linkini bırakayım

Size demedim zaten hocam sizi yanıtladım da neyse. Cevapladığım kişi belli. Sonuç olarak sıvı soğutma almanızı önermem tekrardan söyleyeyim. En azından bu işlemci için.
Sadece bu işlemci değil. NH-D15 14900k bile tutuyor. Sıvı soğutma öyle aman aman şart bir şey değil hiç bir zaman.

Sadece bu işlemci değil. NH-D15 14900k bile tutuyor. Sıvı soğutma öyle aman aman şart bir şey değil hiç bir zaman.
Değil zaten hocamda AiO ile doğup büyüyen arkadaşlar linç yağmuruna tutuyor bilip bilmeden. Ne desek boş oluyor yani niye beğenmedim attık diyince cevap yok. Neyse söylenecekler söylendi zaten. Arkadaş kararını verir.

Değil zaten hocamda AiO ile doğup büyüyen arkadaşlar linç yağmuruna tutuyor bilip bilmeden. Ne desek boş oluyor yani niye beğenmedim attık deyince cevap yok. Neyse söylenecekler söylendi zaten. Arkadaş kararını verir.

Hocam desteğiniz için teşekkürler alırsam Phantom spirit alacağım ama bu hava soğutucu işlemciye bir de kasaya uygunmu onunda söyler misiniz?

Geri
Yukarı