Modemdeki DSL ışığı yanıp sönüyor

berkesavran

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. İki ay önce Türk Telekom evde internet müşterisi oldum. İlk başlarda sorunsuz çalışam internetim son bir aydır yaşatmadığını bırakmadı. Modemdeki DSL ışığım sürekli yanıp sönüyor dolayısıyla internet hiç gelmiyor. Arıza kaydı oluşturdum, teknik servis gelip baktığında bina içindeki hatlarda sorun olduğunu elektrikçi çağırıp baktırmamızı söyledi. Elektrikçi geldi bir sorun bulamadı. Tekrar arıza kaydı yaptırdım, teknik servis tekrar gelip modemimi değiştirdi ama değişen hiçbir şey olmadı. Ne yapacağımı bilemiyorum artık. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. İki ay önce Türk Telekom evde internet müşterisi oldum. İlk başlarda sorunsuz çalışam internetim son bir aydır yaşatmadığını bırakmadı. Modemdeki DSL ışığım sürekli yanıp sönüyor dolayısıyla internet hiç gelmiyor. Arıza kaydı oluşturdum, teknik servis gelip baktığında bina içindeki hatlarda sorun olduğunu elektrikçi çağırıp baktırmamızı söyledi. Elektrikçi geldi bir sorun bulamadı. Tekrar arıza kaydı yaptırdım, teknik servis tekrar gelip modemimi değiştirdi ama değişen hiçbir şey olmadı. Ne yapacağımı bilemiyorum artık. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Altyapı sorgulama bilgisi ve kullandığın internet hızını belirtebilir misin?

Not: İnternet Altyapısı desteklemediği halde değerlerin üstünde hız sunulması bir diğer etken.

Hocam teknik ekipten binanın içindeki telefon kutusunu kontrol etmesini isteyebilirsiniz -tabi altyapınız DSL ise-.

Dolapta da sorun yoksa bir ethernet kablosu alıp sadece iki telini (mavi - mavi beyaz) ayırıp telefon kablonuza çakmanız lazım, diğer uca da modeminize giren RJ-11 portu için yapacaksınız. Böylece dolaptan modeminize kadar cat6 ethernet kablosu bağlamış olacaksınız.

Eğer altyapınız fiberse bu işlemi direkt ethernet kablosu aracılığıyla yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı