Modemdeki Kullanıcıları Öğrenmek

Reaksiyon

Decapat
Yer
Türkiye/Ankara/Keçiören
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci,Lise 2.Sınıf(10.Sınıf)
Merhabalar, bugünkü konumuz modem içerisinde ki kullanıcıları görmemiz. Programın ismi "Advanced Ip Scanner". Program %100 temiz ve güvenilir olmasının yanı sıra "Radmin uzaktan kontrol özelliği vardır"
Özellikleri;
  • Ping.
  • Tracert.
  • Telnet.
  • SSH.
  • Uzaktan erişim [Bilgisayar için geçerlidir.]
  • FTP Bağlantısı.
  • HTTP/HTTPS Bağlantısı.
Kişi/Kullanıcı hakkında verebileceği bilgiler;
  • Sistemin ismi [Örnek: Muhammed].
  • IP [İnternet Protokölü]Adresi.
  • MAC [Make-up Art Cosmetics] Adresi.
  • Kişinin cihazı açık olup olmadığı. Açık Olduğu zaman mavi, olmadığı zaman ise gridir.
  • Telefon ya da bilgisayarın üreticisi.
- Telefon için örnek: Samsung,Casper. -Bilgisayar için örnek: HP, Lenovo.

Örnek resim:

öylesine.png

Nasıl kullanacağınız hakkında video [İngilizce/Englısh]:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha çok detay için: Advanced IP Scanner - Yardım

Resmi site: Advanced IP Scanner - Download Free Network Scanner.

Link: http://www.advanced-ip-scanner.com/download/Advanced_IP_Scanner_2.5.3646.exe

VirüsTotal [URL/Dosya değil]: VirusTotal

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Konuyu biliyor muydunuz önceden? Bilmiyorsanız işe yaradı mı?
Ben Netcut ile bakıyordum ama tam göstermiyordu. Türk Telekom 100 Mbps kullandığım için gelişmiş bir modem getirince bağlanan herkesi görebildiğim için Netcut'u bıraktım. Ama pingi çok olan arkadaşlarımın baya işine yarayacak konuyu not aldım.

İnsanlara yardım etmeyi seven bir insanım. İşinize yaraması özellikle de "Arkadaşlarımın işine yarayacak, konuyu not aldım." demeniz, beni mutluluktan havalara uçurdu :D. Sanki programı ben yazmış gibi oldum. Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok. :)

Buna gerek yok. Adres satırına 192.168.1.1 yaz modem arayüzünden aygıtlara gir detaylı çıkıyor.

Mantıklı fakat "Varsayılan ağ geçidi" adresini kullanmayanlar için hızlı ve pratik bir yol. Kullanım arayüzü çok basit bir program. Hem çoğu modem telefon veya bilgisayar üreticisini göstermiyor? Kimi modem MAC adresi gösterirken kimisi MAC adresi göstermeyip IP adresi gösteriyor...

Ha peki "MAC Adresinden telefon/bilgisayar üreticisi bulunulımaz mı?" tabii ki bulunur. Aslında çok basit bir bilgi MAC adresini kopyala yapıştır google'a çıkar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı