Modemdeki hızı alamamak

Hız hiçbir şekilde 6.50'yi geçmiyor. Kafayı yemek üzereyim. Sanki modem bilerek hızı kesiyor dağıtırken. Modemimde şifre yok MAC koruması var. O yüzden izinsiz bağlanılması olanak dışı. Telefondan da kontrol ettiğimde aynı durum söz konusu.
o zaman modemin donanımından kaynaklı içindeki wifii kablosu kötü olabilir.

Selamlar, TTNET ADSL internet kullanıyorum. Kendim manuel olarak SNR değerini ayarlayıp stabil bir hız alabiliyorum. Kopma falan yok fakat modemde yazan 8 Mbit interneti ben bilgisayarımda tam olarak alamıyorum, 6'ya kadar çıkıyor en fazla. Yardımcı olabilecek var mı?

Eki Görüntüle 617081
Ben daha o 8Mbps tarifeden 8 alabilen görmedim. Genelde 8Mbps kullananlara 6-7Mbps civarı, 16Mbps kullananlara ise 13-14Mbps civarı hız geliyor.

Modeme 10Mbps internet geliyor. Size tanımlanan hız ise 8Mbps. Dediğim gibi tanımlanan hız genelde birebir gelmez. 1-2Mbps kadar düşük gelebilir.
Olayı anlayamamışsın sen. Benim 12 mbit olan paketim 8 mbit olarak sabitlendiği için 8 mbit kesintisiz geliyor. Bazen wifi ile test ettiğimde 8 mbit e kadar çıkıyor fakat ethernet ile 6.80 i geçmiyor. Burada tanımlanan hızın eksik gelmesi gibi bi durum söz konusu yok çünkü zaten eksik geliyor hız.

Geri
Yukarı