Modemden dolayı hız düşmesi

Tarikkk

Femtopat
Daha fazla  
Son bir haftadır normalde 35 Mb olması gereken internet hızım 10 Mb'in üstüne çıkmıyor. Türk Telekom ekipleri binaya gelip bina kutusunu incelediler ve binada bir sorun olmadığını, ya evin iç tesisatında ya da modemde bir sorun olduğunu söylediler.

Modemdeki değerler ise şu şekilde:
Ekran Alıntısı.PNG

Bence sizin internet kablonuzda sıkıntı var.Çünkü max veri kapasitesi altyapının sana en fazla vereceğini gösterir.Ben de 24 mbps paket alıyorum ama max veride 75 yazıyor çünkü benim hat 75 kaldırabilecek kapasitede.Bence elektrikçi çağırın binanın kutusundan direk evinize dışarıdan çeksin kablo.Biz böyle yapmak zorunda kalmıştık.Biz 30 metreye yakın kabloyu 120 liraya çektirdik.Sorun kesinlikle çözülür mü bilemem .Tabi elinizde başkasından ödünç alabileceğiniz modem varsa kendi hattınızda deneyin modem kaynaklı değildir bence ama kontrol edin.

Modeminizi güncellediniz mi?
hayır hiç güncellemedim açıkçası şu ana kadar modemin güncellenebildiğini bile bilmiyordum
Modemimin sürümü en son sürüm müş aynı modeme sahip başka kullanıcılarda bu durumdan muzdarip sanırım yeni bir modem almak zorundayım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı