Modemden prizlere internet aktarımı

Daggerspell

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, aşağıda fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi modemin yeri ve evdeki prizler bu şekilde. Şu an kabloyu prize taktığımda internet gelmiyor. Superonline geldiğinde elektrikçi çağırıp bağlantı yapmalısın demişti fakat tam olarak ne yapmam gerektiğini, elektrikçiye bu konuyu nasıl anlatabileceğimi bilemedim. Acaba kendim yapabileceğim bir şey midir bu? Çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.40.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.40.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 36
  • WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.41 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.41 (1).jpeg
    142,4 KB · Görüntüleme: 39
  • WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.41.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.41.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.42.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-09 at 14.08.42.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 40
O prizlerden kutuya kablo gelmesi gerekir. Daha sonra ise bunları modemin çıkışına takıp kullanabilirsiniz. Denildiği gibi elektrikçi yardımcı olabilir.

O prizlerden kutuya kablo gelmesi gerekir. Daha sonra ise bunları modemin çıkışına takıp kullanabilirsiniz. Denildiği gibi elektrikçi yardımcı olabilir.
Hocam elektrikçiye nasıl anlatsam doğru anlar bu durumu acaba? Bilmeyen bir elektrikçi çağırmayalım yanlışlıkla :)

Anlar hocam. Yapılırsa güzel olur. Odadan kullanabilirsiniz.

Hocam konuştuğum elektrikçiler an az 800 TL istiyor. Gerçekten bu kadar pahalı bir iş mi bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasa sürekli değişiyor.

Merhaba, aşağıda fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi modemin yeri ve evdeki prizler bu şekilde. Şu an kabloyu prize taktığımda internet gelmiyor. Superonline geldiğinde elektrikçi çağırıp bağlantı yapmalısın demişti fakat tam olarak ne yapmam gerektiğini, elektrikçiye bu konuyu nasıl anlatabileceğimi bilemedim. Acaba kendim yapabileceğim bir şey midir bu? Çok teşekkürler.
Altyapınız Superonline'ın FTTH (eve kadar fiber) altyapısı. Fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim kablo OBK dediğimiz fiber kablosu.

Screenshot_1.png

Bu kablo doğrudan router'a giriyor. Superonline dahili ONT'ye sahip routerlar kullanıyor son zamanlarda. Sizin diğer prizlerle işiniz yok. Routerı koymak istediğiniz odaya fiber kablo çekmeniz lazım. Bu ince fiber kabloyu istediğiniz odaya çekecek kadar pay var mı bilmiyorum ama fotoğrafta pek pay görünmüyor. O yüzden size tavsiyem bir fiber prizi bir de fiber patch cord (her iki ucu da konnektörlü fiber kablo) alıp istediğiniz odaya fiber kabloyu çekmek. Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı