Modemden uzaklaşınca hızı yavaşlıyor

Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Selam Superbox kullanıyorum. Önceden böyle bir sorun yoktu birden başıma geldi. Modemden uzaklaşınca hız düşüyor gene tam çekmesine rağmen aynı odada bile bazen 200 görebiliyorken 7 metre uzakta modem ile aynı odada 0.50 Mbps'lere düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Selam Superbox kullanıyorum. Önceden böyle bir sorun yoktu birden başıma geldi. Modemden uzaklaşınca hız düşüyor gene tam çekmesine rağmen aynı odada bile bazen 200 görebiliyorken 7 metre uzakta modem ile aynı odada 0.50 Mbps'lere düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Sinyal gücüyle ilgili bir sorun olabilir.

Her şey olabilir bence cihazı gösterin hiç olmuyorsa router alın o interneti dağıtır ama görünüşe göre modem arızalı olabilir.

Superbox baz istasyonundan internet dağıttığı için, stabil bir bağlantı sunamıyor olabilir. Ayrıca modemde arızada olabilir. Araya giren duvarlardanda olabilir.

Sinyal gücüyle ilgili bir sorun olabilir.

İhtimali var ancak çok kısa süre içinde deniyorum emin değilim.

Hocam elektronik malzeme bu şans işi 10 yıl sonra da arıza yapabilir 1 gün sonra da bunu bilemeyiz.

Ya hocam aslında elektronik cihaz dediğiniz gibi sorun çıkarır ancak bundan 2 ay önce ilk Superbox'ta modem arızalıydı. Gene böyle bir sorun olsun istemiyorum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı