Modemden virüs bulaşır mı?

n0n3nt1ty

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
mühendis
Başka bir internette kullanırken gayet normal olan bilgisayar uzun süre kullanmadığım ev internetine bağlandıktan 10dk sonra PC donuyor ve açılmıyor. Format atmak zorunda kalıyorum. Ev internetini ailem kullanıyordu fakat yalnızca telefondan ve tabletten giriyorlardı. Bu modeme veya internete bir virüs bulaşmış olabilir mi?

Başka bir internette kullanırken gayet normal olan bilgisayar uzun süre kullanmadığım ev internetine bağlandıktan 10dk sonra PC donuyor ve açılmıyor. Format atmak zorunda kalıyorum. Ev internetini ailem kullanıyordu fakat yalnızca telefondan ve tabletten giriyorlardı. Bu modeme veya internete bir virüs bulaşmış olabilir mi?

Modemi sıfırlamayı dene.

Bende internet, kabloyla bağlanmama rağmen sürekli gidip geliyordu. Güvenli modda başlatıp %temp% klasörünün içindeki her şeyi sildim. Düzeldi. İsterseniz bir deneyin. Güvenli modda başlatmak için, Shift tuşuna basılı tutarken Windows üzerinden bilgisayarı kapat seçeneğine tıklayın. Ardından gelen ekranda "sorun gider" seçeneğini seçin. Ardından gelişmiş seçeneklere tıklayın. Sonra başlangıç ayarları olacak, ona girin ve alttaki yeniden başlat seçeneğini seçin. Yine bir ekran gelecek oradan da "F5" tuşuna tıklayıp, 5. seçeneği seçin.

Hocam modemden virüs bulaşmazda Ağ bağlantısı üzerinden virüs bulaşabilir.

Modemi sıfırlamayı dene.

Nasıl yapacağım.

Bende internet, kabloyla bağlanmama rağmen sürekli gidip geliyordu. Güvenli modda başlatıp %temp% klasörünün içindeki her şeyi sildim. Düzeldi. İsterseniz bir deneyin. Güvenli modda başlatmak için, Shift tuşuna basılı tutarken Windows üzerinden bilgisayarı kapat seçeneğine tıklayın. Ardından gelen ekranda "sorun gider" seçeneğini seçin. Ardından gelişmiş seçeneklere tıklayın. Sonra başlangıç ayarları olacak, ona girin ve alttaki yeniden başlat seçeneğini seçin. Yine bir ekran gelecek oradan da "F5" tuşuna tıklayıp, 5. seçeneği seçin.

Denerim hocam.

Hocam modemden virüs bulaşmazda ağ bağlantısı üzerinden virüs bulaşabilir.

Bunu nasıl temizlerim hocam?

Modem arayüzünüzün şifresini değiştirin mutlaka benim arayüzüme sızmışlardı.

Bilsem değiştiririm :)

Hocam varsayılan şifrede sanırım operatörünüzün markasına göre internetten sorgulayabilirsiniz şifreyi.

Maalesef değil operatör TurkNet modemi kendim aldım fakat şifre akrabamın Yandex diskinde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler hocam yarın deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı