Virüs bulaşır mı?

mertisincoming

Decapat
Daha fazla  
Bir tane arkadaşım Full program indir diye bir web sitesinden oyun indiriyor. Bana da öneriyor. Ben korsana karşıyım diyorum sana virüs girer diyorum ama dinlemiyor. Ben de tamam artık dedim buraya sorayım dedim. Bilgisayarı ortak kullanıyoruz. Sorun çıkar mı? Yemin ederim ben hiç crack kullanmam.

Ve bilgisayarına şöyle bir mesaj yazdılar:
Attention,

Your files are encrypted by degamour, this is not an malicious script, we are not going to get your account.
But we want you to join to FUNNYPANTS.TR.GG!

You have 5 days to join to the funnypants.tr.gg, if you don't... Nothing we are not going to put malicious script in your PC.

Web siteye girdi ve bu bir resim sitesi. Sitenin suçu yok. Kötü amaçlı yazılımı yazan kişi koymuş galiba.

Dosya Ekleri

• 1655745041316.png
    1655745041316.png
    11 KB · Görüntüleme: 204
Son düzenleme:
Evet bu sitenin kurucusu tanıdığım o nedenle virüslü bir şey değildir ( funnypants.tr.gg )
Ama fullprogramindir güvenilir değildir hele crackli olduğu için.

Bir tane arkadaşım Full program indir diye bir web sitesinden oyun indiriyor. Bana da öneriyor. Ben korsana karşıyım diyorum sana virüs girer diyorum ama dinlemiyor. Ben de tamam artık dedim buraya sorayım dedim. Bilgisayarı ortak kullanıyoruz. Sorun çıkar mı? Yemin ederim ben hiç crack kullanmam.

Eki Görüntüle 1425979

Şu arkadaş. Resmi paylaşmama izin verdi.
Ve bilgisayarına şöyle bir mesaj yazdılar:
Attention,

Your files are encrypted by degamour, this is not an malicious script, we are not going to get your account.
But we want you to join to FUNNYPANTS.TR.GG!

You have 5 days to join to the funnypants.tr.gg, if you don't... Nothing we are not going to put malicious script in your PC.

Web siteye girdi ve bu bir resim sitesi. Sitenin suçu yok. Kötü amaçlı yazılımı yazan kişi koymuş galiba.
Dosyalarınız şifrelendi şeklinde bir mesaj almışsınız. "5 gün içerisinde komik pantolonlara katılmazsan bilgisayarına kötü amaçlı komut dosyası yerleştireceğiz" şeklinde bir mesaj daha var. Malwarebytes ile virus taraması yapın, daha fazla yardımcı olabilmem için şifrelenmiş dosyaları bulursanız uzantıyı atmanızı rica ederim.

Dosyalarınız şifrelendi şeklinde bir mesaj almışsınız. "5 gün içerisinde komik pantolonlara katılmazsan bilgisayarına kötü amaçlı komut dosyası yerleştireceğiz" şeklinde bir mesaj daha var. Malwarebytes ile virus taraması yapın, daha fazla yardımcı olabilmem için şifrelenmiş dosyaları bulursanız uzantıyı atmanızı rica ederim.
Biliyoruz bir fidye virüsü yedi arkadaşım ama o bilgisayarda benimle ilgili bir şey yoktu. Sadece ara sıra ortak kullanıyorduk. Ben arkadaşıma yardımcı olmaya çalışıyorum

Cevabı biliyorsanız nedem bu konuyu açtınız o zaman? + olarak içerik ile alakasız başlık.
Şöyle söyleyeyim. Hem virüsün içeriğini öğrenmeye çalışıyoruz. Kısaca fullprogramindirden bir tane oyun indirmişti. Oradan girmiş olabilir mi diye soruyoruz. Ki ben cracke karşıyım.

Biliyoruz bir fidye virüsü yedi arkadaşım ama o bilgisayarda benimle ilgili bir şey yoktu. Sadece ara sıra ortak kullanıyorduk. Ben arkadaşıma yardımcı olmaya çalışıyorum
Dediğinizi anladım arkadaşınız bilgisayarında sonda yazdığım işlemleri uygularsa sonuç alabilir bana göre.

Bir yerden crack indirmişti. Ben de virüslüdür her crack virüslüdür dedim ama dinlemedi. fullprogramindir diye bir web sitesi. Acaba oradan mı girdi diye merak ediyoruz.
Olabilir, nereden girdiğini derin bir araştırmada bulabilirsiniz. Virüs programları zaten virüsün yerini tespit edeceği için hangi uygulamadan bulaştığını bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı