Modeme biri sızıyor

Güvenli modem Trend Micro'ya göre böyle olur.
ASUS modemlerin. Modem uygulamasında Trend Micro taraması var. Bu kendi modemimdir, bu değerlerin bir kısmı kırmızıydı(Olumsuz). Hepsini ona göre düzelltim.

Screenshot_20200728-170058_ASUS_Router.png

Yanlış bilgiden kaçınalım arkadaşlar. Güncel olmayan, ilk sürüm WPS destekli modemlerde bu şekilde olmakta. Neredeyse her modemin güncellemesi gelmesine karşın yüklenmediği için bu durumlar oluşmakta.
Wi-Fi şifrenizi değiştirin, harf büyük/küçük, sayı, işaretler olacak şekilde değiştirin, WPA2-aes şifreleme kullanın, ssıd gizleyin ve elle bağlantı kurun, WPS kapatın. Mac filtreleme ekstrem bir durum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgilenmeniz için de bunu bırakıyorum.

Bu yazdıklarınızı deneyeceğim. Peki yeni üst seviye bir modem alsak bu sorun giderebilir miyim?

Koyduğunuz şifre aileniz kendiniz ile alakalı ise büyük ihtimalle sizi tanıyan biri yapıyor. Bu siteden bir tane şifre koyun ve onu deneyin bakalım onu kırabilecek mi? 6 karakter ile sınırlı kalmasın.

Zaten biliyorum kimin yaptığını elimdeki Mac adresleriyle polise gitsem bir sonuç çıkar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
MAC adresleri elindeyse niye o adresleri engellemiyorsun, engelle de bağlanamasınlar bu kadar basit.
mac adreslerini engelledim zaten ama yine bir sonuç alamadım
Koyduğunuz şifre aileniz kendiniz ile alakalı ise büyük ihtimalle sizi tanıyan biri yapıyor. Bu siteden bir tane şifre koyun ve onu deneyin bakalım onu kırabilecek mi. 6 karakter ile sınırlı kalmasın.
yeni üst seviye modem aldam sorun çözülürmü sence

Son düzenleme:
Modemin şifresini değiştirmeniz işe yaramaz adam bir kere o modeme ait pin numarasını bulduysa rahat bırakmaz seni. Merak ettim de modeminiz eski mi yeni mi? Eski ve Realtek çip setli modemlere pixie dust attack yapılarak çok kolay kırılabiliyor.

Modemin şifresini değiştirmeniz işe yaramaz adam bir kere o modeme ait pin numarasını bulduysa rahat bırakmaz seni. Merak ettim de modeminiz eski mi yeni mi? Eski ve Realtek çip setli modemlere pixie dust attack yapılarak çok kolay kırılabiliyor.
modem TP-LINK TD-W8961N modeli eğer bu modem kırılabilen modemmi

modem TP-LINK TD-W8961N modeli eğer bu modem kırılabilen modemmi
7 yıllık bir modem yada daha eski. Önemli olan modemin kırılıp, kırılmaması değil. Günümüz modern modemleri bile işini bilen biri tarafından çok kolay kırılabiliyor. Büyük ihtimalle modeme sızan kişi şifreyi kırdıktan sonra pin numarasını öğrendiği için şifreyi değiştirmeniz işe yaramaz. Modem arayüzünden kişiyi engellemeyi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı