Modeme Gelen Hızı Tam Alamıyorum

Emre Aziz

Kilopat
Yer
İzmir
100 Mbps internet bağlattım. Telefondan 5 GHz ile en az 90 Mbps indirme hızı alıyorum. Bilgisayardan ethernet ile 57 Mbps civarı hız alırken, 2.4 GHz Wi-Fi ile bağlandığımda 40 Mbps civarı hız alıyorum. Sanırım laptoptaki ethernet kartı bu kadar hızı destekliyor.

Benim yapmak istediğim, Wi-Fi ve ethernet ağını birleştirip 90/100 Mbps hızı alabilmek. Bunun için Windows'ta ağ köprüleme/bağlantı köprüleme işlemi yaptım fakat bir sonuç alamadım.

Dispatch Proxy kurdum, IDM'de işe yarıyor fakat bu sefer de sayfalar açılmıyor.

Tavsiyeniz neler?

Son düzenleme:
100 Mbps internet bağlattım. Telefondan 5 GHz ile en az 90 Mbps indirme hızı alıyorum. Bilgisayardan ethernet ile 57 Mbps civarı hız alırken, 2.4 GHz Wi-Fi ile bağlandığımda 40 Mbps civarı hız alıyorum. Sanırım laptoptaki ethernet kartı bu kadar hızı destekliyor.

Benim yapmak istediğim, Wi-Fi ve ethernet ağını birleştirip 90/100 Mbps hızı alabilmek. Bunun Windows'ta ağ köprüleme/bağlantı köprüleme işlemi yaptım fakat bir sonuç alamadım.

Dispatch Proxy kurdum, IDM'de işe yarıyor fakat bu sefer de sayfalar açılmıyor.

Tavsiyeniz neler?
Dostum haline şükür et 24Mbps internet var indirken 2 yi gectigini gormedim

Dostum haline şükür et 24Mbps internet var indirken 2 yi gectigini gormedim
Haline şükret diyerek hiç bir problem çözülmez. Arkadaş 100 Mbps internete para ödüyor ve verimli kullanamadığını söylüyor. Benzer problemi ben de laptop üzerinde yaşıyordum. Uyumlu adaptör bulduktan sonra 35 üzerinden 33 Mbps almayı başarmıştım. Wi-Fi adaptörünüzü değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Benzer problemi ben de laptop üzerinde yaşıyordum. Uyumlu adaptör bulduktan sonra 35 üzerinden 33 Mbps almayı başarmıştım. Wi-Fi adaptörünüzü değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
Wireless adaptörlerle aram iyi değil. Laptobun dahili wifisi bile bazen internete girmiyor. Net gidip geliyor. Oysa bunları telefonla bağlıyken yaşamadım hiç. Bir de Kablonet'in verdiği modemlerde Wi-Fi kopma sorunu oluyormuş.
Sorun düzeldi arkadaşlar. Resimdeki ayarı devre dışı bıraktım ve cFosSpeed programını sildim hızım düzeldi. Şu an tam hız alıyorum.

Adsız.png

Son düzenleme:
Wireless adaptörlerle aram iyi değil. Laptobun dahili wifisi bile bazen internete girmiyor. Net gidip geliyor. Oysa bunları telefonla bağlıyken yaşamadım hiç. Bir de Kablonet'in verdiği modemlerde Wi-Fi kopma sorunu oluyormuş.
Sorun düzeldi arkadaşlar. Resimdeki ayarı devre dışı bıraktım ve cFosSpeed programını sildim hızım düzeldi. Şu an tam hız alıyorum.

Eki Görüntüle 438666
Kardeşim çok teşekkür ederim ellerine kollarına bacaklarına saçını teline her şeyine sağlık öpüyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı