Modeme tam gelen hızı alamıyorum

NecatiATALAY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modem değerlerimi ve hız testi sonucumu aşağıya ekledim. Modemime paket hızım olan 35 Mbps tam geliyor olarak gözüküyor ama evdeki herhangi bir cihazdan kablolu kablosuz hız testi yaptığımda ekteki hıza yakın sonuçlar alıyorum. Sorun bu sabah başladı ve bu sabah binanın önünde bir Türk Telekom aracı vardı, ne yaptıklarını bilmiyorum. Acaba onların yaptığı bir şey ile ilgili olabilir mi? Türk Telekom'u aradığımda hattınızda bir sıkıntı gözükmüyor bilgisayarınızda ya da kablonuzda sıkıntı vardır dedi. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_163104_192.168.1.1.png
Opera Anlık Görüntü_2020-02-03_163013_www.speedtest.net.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminizde sorun olabilir benzer bir olayı aynı marka, model modemlerde yaşadım. Bir tanesi 7 Mbps hız verebiliyorken diğeri 23 Mbps hız verebiliyordu. İki modemde aynı gün alınmış herhangi bir versiyon farklılıkları bulunmuyordu. Başka bir modenimiz varsa onunla deneyin.

Türk Telekom'u tekrar ara ve bana vaat edilen hızı alamıyorum de. Onlar sinyal gönderip onu açacaklar. Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım ama bizimki Superonline idi, pek fark olacağını sanmıyorum.

İlk olarak kablolu test yapın. Daha sonra; önce bir arıza kaydı oluşturun sorun ISS kaynaklı olabilir. Ordan sorun yok iletisini alırsanız, modeminizi resetleyip yeniden kurmayı deneyin. Yine de olmazsa modeminizi değiştirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı