Modeme virüs mü bulaştı?

beydirbey

Decapat
Merhaba, bugün 192.168.1.1 sitesinden internetin loglarına bakıyordum. Sonra önüme ekteki gibi bir yazı çıktı, smurf attack yazıyor. İnternetten baktım galiba bu bir saldırı yöntemiymiş. Yanındaki yazıları çizdim çünkü IP dst gibi şeyler yazıyordu. Sizce modeme virüs mü bulaştı veya bulaştıysa nasıl temizlerim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 79
Smurf attack genelde sunucuları servis dışı bırakmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu sebepten bazı sunucular pıng isteklerine kapalıdır. Yani sunucuya ping atamazsınız.
Yani senin log dosylarında bu tür saldırılar görmen normal. Hedef aslında sen değilsin. O an Online olan belirli bir IP aralığı taranır ve farklı saldırılar için kullanılabilir. Senin için herhangi bir risk yok.

Ben arama motoruna 192.168.1.1 yazınca arayüz açılıyor, internet Turkcell Superonline. Bazı sağlayıcılarda 192.168.1.1 olmayabilir. Siz modeminizin adını yazıp araştırın internette. Log ayarları da modemden modeme değişiklik gösteriyor.

Merhaba, bugün 192.168.1.1 sitesinden internetin loglarına bakıyordum. Sonra önüme ekteki gibi bir yazı çıktı, smurf attack yazıyor. İnternetten baktım galiba bu bir saldırı yöntemiymiş. Yanındaki yazıları çizdim çünkü IP dst gibi şeyler yazıyordu. Sizce modeme virüs mü bulaştı veya bulaştıysa nasıl temizlerim?
ona nasıl baktın bende bakmak istiyorum

Geri
Yukarı