Telefon kablosuyla modemi access point olarak kullanmak

alpd105

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Benim şöyle bir problemim var. Kaldığım ev 2 katlı. Normalde internet ve telefon için gelen line kablosu aşağıda. Ama alt kat ile üst kat arası duvarın içinden telefon kablosu geçirilmiş. Line kablosunu splitter ile böldükten sonra internet kısmına o bahsettiğim (alt kat ile üst kat arasında duvarın içinden çekilen) telefon kablosunu takarak, yukarıya internet kablosunu taşıyıp, yukarıda modeme bağlayıp çalıştırabiliyorum. Ancak bu durumda alt katta internet pek çekmiyor. Modemi hiç uzatma kablosu kullanmadan aşağı kursam, bu sefer de yukarıdan çok az çekiyor vs.

Sormak istediğim, sizden yardımınızı beklediğim konu şu,
Alt kata ana modemi kursam, üst kata da access point şeklinde başka bir modem kursam, bu 2 modemi birbirine telefon kablosu ile bağlamam mümkün mü?
Daha önce bu bağlamayı başka bir ortamda 2 modemi birbirine ethernet kablosu ile bağlayarak yapmıştım. Ama burada o mümkün değil. 2sini birbirine telefon kablosu(sanırım rj11 deniyor) ile bağlamam lazım. Nasıl yapabilirim bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Ana modem: ZyXEL VMG3312-B10B
Access point: Airties Air5343

RJ11 ile bağlanamaz.

Peki hocam, bu bahsettiğim alt kat ile üst kat arasındaki telefon kablosunun(sanırım rj11 deniyor) iki ucuna da ethernet kablosuna çevirici adaptör taksam. Bir ucunu alt kattaki modemin ethernet girişine diğer ucunu da üst kattakinin ethernet girişine taksam olabilir mi?
Kusura bakmayın, belki de çok saçma bir şey söylüyor da olabilirim. Ama teknik konularla ilgili bilgim hiç yok. Ona göre cevap yazarsanız mutlu olurum

Bir modemde 2 tane telefon bağlantısı bulunmuyor, bu yüzden olmaz.
Peki telefon kablosunun 2 ucuna da telefon kablosunu ethernet kablosuna çevirici adaptör taksak, o ethernet uçlarını da 2 modeme bağlasak olur mu? Aşağıdaya bu adaptörün resmini ekledim.

1589910781709.png

unun 2 ucuna da telefon kablosunu ethernet kablosuna çevirici adaptör taksak, o ethernet uçlarını da 2 modem
İnanın ki bilmiyorum, Şu konularda anlatılıyor bence olur gibi ama okursanız daha iyi olur:

Yeni konular

Geri
Yukarı