Modemi odaya taşıdıktan sonra ping yükseldi

n i s a

Kilopat
Merhaba, modem daha önce salonda duruyordu odama taşımak istedim. 15 metrelik bir telefon kablosu ile odama taşıdım fakat taşındıktan sonra oyunlarda daha fazla ping değeri almaya başladım. Bildiğim kadarıyla 15 metrelik bir kablo mesafesi interneti etkilemiyor fakat uzunluğundan dolayı olmuş olabilir mi, kabloyu bağlama tarzından dolayı olabilir mi veya bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim, oyunlarda normalden daha yüksek ping almak can sıkıcı olabiliyor.

Farklı kablo kullandıysan kablo ya kalitesiz ya da uçları büküktür. Büyük ihtimal kablodandır veya ek falan yaptıysan oda interneti düşürür.
Kablo bağlantıları, kablonun ezik veya kırık olmaması etkileyebilir. İnternet hız testlerinde ping ve hız değerlerin nasıl?

Hocam o testler en fazla birimi gösteriyor. Arasıra kesintiler, yavaşlamalar olursa o programlar görmez.

Bunun sebebi bir kaç tane olabilir.
1. Kablo bağlantısı, ekler vs.
2. Kablo kalitesi
3. Kablonun kalitesine istinaden geçtiği yerdeki manyetik alan (elektrik kabloları)

Malesef bu konuda bişey diyemem ama benim aldığım kabloda sitelerde olan ucuz kablolardan dı fazla para bayılmakta saçma. Cat 6- cat 7 standartında ola
Sizin dediğiniz modemle bilgisayar arasındaki kablo değil mi?
Kablo bağlantıları, kablonun ezik veya kırık olmaması etkileyebilir. İnternet hız testlerinde ping ve hız değerlerin nasıl?
Farklı kablo kullandıysan kablo ya kalitesiz ya da uçları büküktür. Büyük ihtimal kablodandır veya ek falan yaptıysan oda interneti düşürür.

Hocam o testler en fazla birimi gösteriyor. Arasıra kesintiler, yavaşlamalar olursa o programlar görmez.
Bunun sebebi bir kaç tane olabilir.
1. Kablo bağlantısı, ekler vs.
2. Kablo kalitesi
3. Kablonun kalitesine istinaden geçtiği yerdeki manyetik alan (elektrik kabloları)
Yeni kablo alıp onunla deneyeceğim. Kablolarını birbirine düzgün bağlamayı becerebilmişimdir umarım :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı