Çözüldü Modemi router yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. Elimde 2 adet modem var. Birisi TP-Link TD-W8901G1 diğeri TP-Link Archer VR300.

Archer VR300 olan modem şu an internet aldığımız modem. Modem çok dipte olduğu için uzak kalan odalardan çekmiyor. Ben de iki modemi kablosuz olarak birleştirmek ve evin çekmeyen kısımları için diğer TP-Link modemi kullanmak istiyorum. Kablolu olarak bağlamayı anladım ama hem o kadar uzun kablo yok hem de evde kablo karmaşası yapmak istemiyorum.

Kısacası, ben iki modemi kablosuz bağlayıp birini repeater yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VR300 bende de var ve ana modem olarak kullanıyorum. Sizdeki 2.cihazın sadece Router özelliği var ve bu durumda ikisi arasındaki bağlantıyı kablo ile yapmanız şart. Repeater ya da Access Point modu olsaydı ikisini kablosuz bağlama şansınız olurdu. Lakin benim tavsiyemde kablo ile aktarmanız bende WR940N'i bu şekilde bağladım.
VR300 bende de var ve ana modem olarak kullanıyorum. Sizdeki 2.cihazın sadece Router özelliği var ve bu durumda ikisi arasındaki bağlantıyı kablo ile yapmanız şart. Repeater ya da Access Point modu olsaydı ikisini kablosuz bağlama şansınız olurdu. Lakin benim tavsiyemde kablo ile aktarmanız bende WR940N'i bu şekilde bağladım.

Çözüm

Şöyle bir sorun var. Modem bozukmuş. Sadece güç ışığı yanıyor başka tepki yok. :(

Eminmisiniz bi PC'ye bağlayıp modem arayüzüne girmeyi deneyin.

Evet modem bozuk. İçine baktım Kondansatör şişmiş. Zaten çok ince bir ses geliyordu sebebi buymuş. Ya tamir edeceğim ya da Router alacağım.

Sadece güç ışığı yanıyor. Ne Ethernet ne de Wifi ışığı yanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı