Modemin hiçbir ışığı yanmıyor

Dovahkiin1

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, sabah hiçbir sorun yokken akşama doğru modemin ışıklarının yanmadığını fark ettim. Aksama doğru bayağı kar yağdı acaba ondan mıdır diye düşündüm ama en azından bir ışığın bile yanması gerekmez mi? Müşteri hizmetlerini aradım, modemin üreticisini aradım ama sistemde sorun görünmüyor dediler. Acaba adaptör ya da modem bozulmuş olabilir mi?

Elektrikler gidip geldiyse anakartında sıkıntı oluşmuş olabilir. Modem arkasında veya altında ufak bir delik vardır, o deliğe kürdan veya iğne yardımıyla 30 saniye boyunca basılı tutmayı dene. Bu işlem modemizi fabrika ayarlarına geri döndürür.

Olmazsa, başka bir priz ile deneyebilirsiniz, başka bir adaptör ile deneyebilirsiniz. İkisi de işe yaramazsa anakart bozukluğu yüksek ihtimal.

Power ve LAN ışığı da yanmıyor ise adaptör veya modemde donanımsal bir sorun meydana gelmiş olabilir.
Yeni bir modem veya adaptör alsam ise ayarar mı acaba?
Elektrikler gidip geldiyse anakartında sıkıntı oluşmuş olabilir. Modem arkasında veya altında ufak bir delik vardır, o deliğe kürdan veya iğne yardımıyla 30 saniye boyunca basılı tutmayı dene. Bu işlem modemizi fabrika ayarlarına geri döndürür.

Olmazsa, başka bir priz ile deneyebilirsiniz, başka bir adaptör ile deneyebilirsiniz. İkisi de işe yaramazsa anakart bozukluğu yüksek ihtimal.
Farklı prizde denedim ama çözülmedi. Yarın yeni bir modem veya adaptör almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı