Modemin Hiçbir Işığı Yanmıyor

ahmtkr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün hiç bilgisayarı açmamıştım. Açtığımda ise internete giremedim. Modeme baktim ve DSL ile INTERNET ışıkları yanmıyordu. Bende kapatıp tekrar açayım dedim fakat kapatıp açtığımda hiçbir ışık yanmadı.
Arkadaşlar acil yardım edin.

Arkadaşlar şu anda ışıklar geldi fakat DSL ve INTERNET hala yok. Ve gelcek gibi de durmuyor.

Recep Abi bu sorunu ancak sen bulursun gibime geliyor. Abi lütfen yardım et. Şu an sadece DSL ve INTERNET ışıkları yanmıyor.

Arkadaşım modem açık sadece DSL ve INTERNET ışıkları yanmıyor anlamadın mı?

Öncelikle modem panelinden kullanıcı adını ve şifrenin doğruluğunu kontrol et. Eğer kullanıcı adı ve şifren doğru ise kablolarını kontrol etmelisin. Kablolarında bir problem olmadığını düşünüyorsan başka bir modem ile deneyebilme şansın varsa dene. Eğer diğer modemde de aynı şekilde DSL ışığı yanmıyor ise kablolarında problem vardır. Ev içi kablolamada bir problem yoksa müşteri hizmetlerini arayıp destek isteyeceksin. Eğer diğer modemde DSL ışığı yanıyorsa modemini ne yazık ki servise vereceksin. Son olarak modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp denemeyi de unutma. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı