Modemleri köprü yaptıktan sonra Wi-Fi hatası

cancka

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080 - i9 13900HX - 32GB - Acer Predator Helios 16
Meslek
Müzisyen
Selam,

İkisi de Türk Telekom'a ait ZTE model, bu iki modemi birbirine köprü yaptım kolay menüden köprü açık hale getirerek şu anda sorun çözüldü ama şöyle bir sıkıntı yaşadım;
Telefonlardan Wi-Fi'a bağlanamıyorduk, laptop Wi-Fi'a bağlanıyordu bir de ara sıra gidip geliyor gibi anlamsız şekilde her şey normal yapılmasına rağmen sadece şu DHCP olayını tam çözemedim.
Ana modemin arayüzüne girebiliyorum ama köprü yaptığım odadaki modemin arayüzüne hangi adresten gireceğimi bulamadım, 192.168.1.?

Lan4 portunun köprü yapıldığını yazıyor oraya girdiğimde Wi-Fi sorunları vardı, bir de başka yere deneyim dedim başka bir lan2 falan birisine girdim, Wi-Fi sorunu çözüldü ama bu sefer ana modemin Wi-Fi'sine telefonlar bağlanmıyor.

Sağlıklı şekilde köprüleme nasıl yaparım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür sorunlar genellikle DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) yapılandırmasıyla ilişkilidir. İkinci modeminiz sadece bir erişim noktası olarak çalışacağı için, DHCP'nin kapatılması gerekmektedir. İkinci modemin DHCP'si etkinleştirildiğinde, erişim noktası olarak çalışan ikinci modem IP adresleri dağıtmaya başlayacaktır. Örneğin, birinci modem 192.168.1.0/24 IP bloğunu dağıtıyorsa, ikinci modem de aynı IP bloğunu dağıttığında, IP adreslerinin çakışması ve karışıklık oluşabilir. Farklı IP adreslerine sahip DHCP yapılandırması da sorun yaratabilir. Bir ağda maksimum bir DHCP dağıtıcısı tavsiye edilir. Eğer ağınızda zaten bir DHCP dağıtıcısı varsa, ikinci modemde DHCP'yi kapatmalısınız; aksi takdirde, cihazların Wi-Fi'ye bağlanmasında sorunlar yaşayabilirsiniz.

ZTE modelinde bulamadım istediğim şeyleri o yüzden yapamadım, TP-LINK bi modem vardı elimde kolay köprü falan yapmadım direk girip yerel erişim kısmından IP'yi 192.168.1.1 dışında bir şey yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum sonunda istediğim gibi, DHCP kapalı tabii ki diğer modemde bulamadım bir türlü kapatmayı.

Geri dönüş için teşekkürler.

ZTE modelinde bulamadım istediğim şeyleri o yüzden yapamadım, TP-LINK bi modem vardı elimde kolay köprü falan yapmadım direk girip yerel erişim kısmından IP'yi 192.168.1.1 dışında bir şey yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum sonunda istediğim gibi, DHCP kapalı tabii ki diğer modemde bulamadım bir türlü kapatmayı.

Geri dönüş için teşekkürler.
Rica ederim, sorununuz çözüldüğü için sevindim. Görüşmek üzere.

Yeni konular

Geri
Yukarı