Moderatör olmanın en kötü yanını açıklıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Koca paragraf yazıp bir tane nokta virgül kullanmayan üyelerin hatalarını düzeltmek bence.

Tabii her halükarda düzenliyorum fakat kendisini de güzel bir tatile çıkartıyorum. ☺️
Yazım kurallarına uymayan bir mesajı, konu içerisinde alıntılayıp cevap yazmam/geri dönüşte bulunmam gerektiğinde "Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" nedeninden ötürü ceza almamak adına, üyenin hatalı mesajını düzenleyerek cevap veriyorum. Böyle yaparak bir mesaja cevap yazılınca/alıntılayınca cezadan muaf olunuyor mu? Hiç böyle bir soru sorulmadığından dolayı merak konusu benim için.

Bazıları moderatörlüğü aşağıdaki gibi düşünüyor sanki 🤭

Ban Tuşu.jpg

Evet düzeltiliyor. Hiç unutmam macOS bölümünde bir konu tamamen Caps Lock açık yazılmıştı ve sıfır düzen vardı. Sıfırdan 2 sayfalık yazıyı yazmıştım. Eminim moderatörler hala karşılaşıyorlar böyle durumlarla.
Bence hatalı büyük harf kullanımını düzelten bir seçenek olsa çok iyi olur. Üstte attığım konuda tartıştığım kişinin mesajlarını sıfırdan yazdığım için sizi çok iyi anlıyorum.
Yazım hataları:
  • aSUS.
  • ram.
  • hdd.
  • Psu.
  • yahya.
Yukarıdaki gibi gibi yazım hatalarını düzelten bir eklenti olmalı bence.

Sakın bana tek tek düzelttiğinizi söylemeyin!
Tüm paragrafı tek tek okuyup Türkçe yazım kurallarına göre düzenliyorum. Tabii kendisinin de uzun bir tatile çıkması gerekiyor. O kadar uğraşıyorum sonuçta. 😊
Yazım kurallarına uymayan bir mesajı, konu içerisinde alıntılayıp cevap yazmam/geri dönüşte bulunmam gerektiğinde "Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" nedeninden ötürü ceza yememek adına, üyenin hatalı mesajını düzenleyerek cevap veriyorum. Böyle yaparak bir mesaja cevap yazılınca/alıntılayınca cezadan muaf olunuyor mu? Hiç böyle bir soru sorulmadığından dolayı merak konusu benim için.
Evet, olunuyor. Tabii rapor ederseniz seviniriz.

Bence hatalı büyük harf kullanımını düzelten bir seçenek olsa çok iyi olur. Üstte attığım konuda tartıştığım kişinin mesajlarını sıfırdan yazdığım için sizi çok iyi anlıyorum.
Yazım hataları:
  • aSUS.
  • ram.
  • hdd.
  • Psu.
  • yahya.
Yukarıdaki gibi gibi yazım hatalarını düzelten bir eklenti olmalı bence.
Yazım denetimini kullanabilirsiniz.

1618957671641.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı