Moderatörün beni susturup gizlilik sözleşmesini ihlal etmesi

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Bir nevi eleştiri konusu açılmıştı, konuya girip bahsi geçen mesajlara göz atabilirsiniz:

Konuya attığım bu mesaj üzerine:

1.png

@Lintos adlı moderatör ile negatif denilmeyecek bir diyaloğa girdik. Ardından @Mithat Berhan isimli moderatör, Technopat gizlilik bildiriminin:

Madde 5:
5. Technopat'a kayıt olarak üye sıfatının kazanılması için veya üye olmaksızın çeşitli servis ve içeriklerden faydalanabilmesi için, ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilerini (örnek olarak: isim ve soy isim, telefon numarası, posta adresi, e-posta adresi vb.) formlar aracılığıyla Technopat'a vermeleri gerekmektedir. Technopat'ın, kayıt sırasında talep edebileceği bu bilgiler sistemde kayıtlı olarak tutulabilir. İletilen bu kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcılarla iletişime geçmek amacıyla da kullanılabilir. Technopat tarafından talep edilebilecek bilgiler veya kullanıcı tarafından aktarılan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerde ortaya koyulan ilgili bilgiler Technopat ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından kullanıcının kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, izinli iletişim ve pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.

Bu maddeyi ihlal edip, yönetim tarafından kendisine verilen yetkiyi kötüye kullanıp, iznim dışında; daha önce açmış olduğum çoklu hesabımı herkese açık bir şekilde dalga geçercesine ifşalayıp, beni kendince küçük duruma düşürmeye çalışması üzerine; kendisinin mesajını, yönetim ekibinin de her zaman dediği gibi; ''moderatörler de yanlış yapar, rapor edin.'' (Sikayetvar'ı Sikayetvar'a şikayet etmek gibi...)

Kendisinin mesajını rapor edip, bu yaptığının doğru olmadığını ve mesajını silmesini söyledim. Raporuma tabii ki geri dönüş yapmadılar.

Kısa bir süre sonra konunun kilidi kalktı, ben kendisinin mesajını alıntılayıp bu yorumu bıraktım:

3.jpg

5 saniye geçmeden mesajımı sildiler, SS almam iyi olmuş. Benim hakkımda yazıp, üstüne benim mesajımı ne hakla siliyorsunuz? Burak Alkan size demedi mi haklara tecavüz etmeyin diye?

Bunun üstüne ''yazım yanlışı olan mesajı alıntılama'' cezası yedim:

4.jpg

Yazım yanlışı olan bir mesajı alıntılayan kişiye gerekli uyarı verilir ve mesaj moderatör tarafından düzenlenir. Silinmez!

Aldığım uyarıya bir şey demiyorum, tamam. Umarım yazım yanlışını yapan moderatör de uyarısını almıştır. Yetkisi var diye kayıramaz ya? Ama siz benim mesajımı siliyorsunuz... Küstahça, ukalaca mesaj diyebilirsiniz, emin olun kötü bir amacım yoktu o cümlelerde. Peki sizin yaptığınız ne kadar doğru?

1. sinde hak verdim, ama bu 3 oldu. Gerçek hayata taşınan şeyler değil bunlar...

Geçenlerde Recep Baltaş hakkında bilgilendirici bir konu açmıştım, onu da kafanıza göre kilitlediniz. Önce rapor ederek sordum, ''amacı dışına çıktı'' diye rapora dönüş yaptınız. Konusunu açmayacaktım, daha sonra tekrar uyarı yiyince, oradan da o konuyu dile getirdim. Verdiğiniz cevap da: ''Konu gerektiği süre kadar açık kalmış. Lütfen vaktinizi faydalı şeylere harcayın.'' Mantıklı bir açıklama olmadan, benim gibi bir insana asosyal tanımlamasını da koydunuz, bravo. 👏

Merak edenler için, konu bu:

Hayır çoğunuzda biliyorsunuz, çoklu hesabım olduğunu. Ben çok eğlendim öyle bir karakter yaratırken. ''Portakal hanim'' nickinde daddy's girl modlarında takılan minik narin bir kız olduğumu düşünmediniz değil mi? Bununla ilgili bir konu bile açmayı düşündüm, baktım benim yerime halletmişler. He' dedim, problem yok o zaman.

@Yararsız Üye bunu ilk anlayan olmasına rağmen, (buradan kusura bakmasın 😁) Moderatörlerin rezalet bir tutumu oldu.

Recep Baltaş ile iletişime geçip, hepinizden önce kendisine söylemiştim ben zaten. Moderatörlüğü hak etmediğimi de dile getirdim.

İşini hakkıyla yapanlar bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. İşinin hakkını verenlere sözüm meclisten dışarı.

Yeri geldi savundum, yeri geldi eleştirimi yaptım. Bana karşı bu yaptıklarınıza dair bir açıklama beklemenin en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Sevmiyor olabilirsiniz, sorun yok. Ama bu size yetkinizi kötüye kullanma hakkı vermiyor. Şu konuyu açarken bile bekliyorum havadan bir cezayı.

Olay öğlen saatlerinde oldu, dışarıdaydım yeni geldim konu bu yüzden şimdi açıldı. Sırf yetkili oldukları için taraf tutacak arkadaşlar önyargılarından arınırsa iyi olur.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 210
Cezanız kaldırılmış. Bunu cezanız verilir verilmez fark ettik ve veren moderatör ile istişare ederek ivedilikle kaldırdık. Bu konuda özür dileriz, olmaması gereken bir durumdu.

Bunun yanında, gizliliği ihlal eden bir durum bulunmamaktadır. İki hesabınız da, silinmeden forumda bulunuyor. Evet, moderatörün çifte hesabınızı kullanarak size mesaj atması hoş değil (her ne kadar yaptığınız gerçekten yanlış ve moderasyonu üzen, kandırılmış hissettiren bir şey olsa bile); ancak sizin "Realde yüzüne bakmayacagimiz insanlarin sanalda kafa kesmesine alıştım" cümleniz de hoş değil. Biz de dikkat edelim, ancak siz de dikkat edin.

Konunuzun kilitlenmesi ve aldığınız ifade yasakları hakkında ise zaten açıklama yapıldı. Size, ifade yasağı olarak, bir uyarı mahiyetinde ve kısıtlama olmadan verildi. Konunuzun kilitlenmesi ise, yönetimin inisiyatifi.

Hayır çoğunuzda biliyorsunuz, çoklu hesabım olduğunu. Ben çok eğlendim öyle bir karakter yaratırken. ''Portakal hanim'' nickinde daddy's girl modlarında takılan minik narin bir kız olduğumu düşünmediniz değil mi? Bununla ilgili bir konu bile açmayı düşündüm, baktım benim yerime halletmişler. He' dedim, problem yok o zaman.

Çifte hesap açarak eğlendiğinizi düşünüyorsanız, burada boşuna vakit kaybediyoruz demektir. En büyük hatayı en başta siz yaptınız, forumda hakaretten sonra en sert karşılanan şeydir, çift hesap. Çünkü bu hem moderatörleri, hem de üyeleri kandırmaktır. Ve biz, başkalarını kandırmayı sevmeyiz.

Uzun lafın kısası, ortada kişisel bir durum yok. Bugün tatsız bir olay yaşanmış ve akabinde size yanlış bir uyarı verilmiş, sonrasında da hemen kaldırılmış. Bu uyarı için bu kadar uzun yazarak kıymetli vaktinizi harcamanıza üzüldük doğrusu.

Yine de oradaki mesajda bulunan eski kullanıcı adı silinip güncel kullanıcı adınız yazılacaktır.

İyi sosyaller. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı