Modern Hurdacılık: Eski Nesil İşlemcili i7 Sistemler

Ryzen almaları gerektiğini söyledim. Forumu takip etmiyorsanız napabilirim ? Demek benim dediklerimi takip etmeniz gerekiyor anlamina çıkıyor. Siz takip edilmeye değicek biri değilsiniz. Hala gelmiş burda birinci nesil intel işlemcileri övüyor. Çok seviyorsanız gidin kendiniz alın kullanın. Avatarı intel olan birine cevap bile verme gereği bile duymuyorum. Fanboyluğunu belli ediyor. Bu devirde 1.nesil işlemcileri övmek ve insanları yanlış yönlendirmek Turbox - İzoly sistemleri toplayan insanların ekmeğine yağ sürmekten öteye gidemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumu takip etmiyorsanız napabilirim ? Demek benim dediklerimi takip etmeniz gerekiyor anlamina çıkıyor.
Forumu, dedim. Beni, demedim. Zorundasınız demedim kesinlikle. Ne yapabilirim ? Dedim. Yani direk fanboy, diye atlamayın dedim. Ayrıca o 1. nesil işlemcilerin hala iyi olması neden zorunuza gidiyor ? Benchmark testleri ortada.
Çok seviyorsanız gidin kendiniz alın kullanın.
Alırım istersem ? 970,980X,990X hala öküz gibiler. Test sonuçları ortada.
Avatarı intel olan birine cevap bile verme gereği duymuyorum. Fanboyluğunu belli ediyor.
Avatarla gram ilgisi yok. Direk fanboy diye atlamadan önce azıcık yazdığı şeylere bakın, objektif bir insan olduğumuzu görürsünüz. Yani direk fanboy diye atlamayın. Takip edin, etmeyin. Umrumda değil.

Forumu, dedim. Beni, demedim. Zorundasınız demedim kesinlikle. Ne yapabilirim ? Dedim. Yani direk fanboy, diye atlamayın dedim. Ayrıca o 1. nesil işlemcilerin hala iyi olması neden zorunuza gidiyor ? Benchmark testleri ortada.
Birinci nesil işlemcileri övmek sizinde konuda belirtildiği gibi tozlu hurda i3-i5-i7 işlemcilerin güçsüz kombinasyonlarla satılmasını desteklediğinizi gösteriyor.

Alırım istersem ? 970,980X,990X hala öküz gibiler. Test sonuçları ortada.
Yeni sistem toplarsanız güncel sistem toplamak yerine gidip yerlere göklere sığdıramadığınız işlemcileri alıp kullanın. Burda insanları alabilirsiniz çok iyi işlemciler diyerek yanlış yönlendirmek doğru olmuyor.

Avatarla gram ilgisi yok. Direk fanboy diye atlamadan önce azıcık yazdığı şeylere bakın, objektif bir insan olduğumuzu görürsünüz. Yani direk fanboy diye atlamayın. Takip edin, etmeyin. Umrumda değil.

Gram objektif değilsiniz. Çok ağır intel hayranı olduğunuz anlasılıyor. Forumda bu sekilde intel hayranlığı mantıklı düşünmesini etkileyip insanlara yanlış tavsiye veren insanları sevmiyorum.

Birinci nesil işlemcileri övmek sizinde konuda belirtildiği gibi tozlu hurda i3-i5-i7 işlemcilerin güçsüz kombinasyonlarla satılmasını desteklediğinizi gösteriyor.

Yeni sistem toplarsanız güncel sistem toplamak yerine gidip yerlere göklere sığdıramadığınız işlemcileri alıp kullanın. Burda insanları alabilirsiniz çok iyi işlemciler diyerek yanlış yönlendirmek doğru olmuyor.

Gram objektif değilsiniz. Çok ağır intel hayranı olduğunuz anlasılıyor. Forumda bu sekilde intel hayranlığı mantıklı düşünmesini etkileyip insanlara yanlış tavsiye veren insanları sevmiyorum.
Devam et, devam...

Benchmark sonuçları ortada, diyorum. Neden anlamıyorsunuz ? Ayrıca o 2. el bulduğum sistemde 980X+R9 290X+12GB RAM vardı. 980X zaten 6700K denginde. R9 290X ise 1060'a yakın ve sadece 3250 TL idi fiyatı. O fiyata 6700K + 1060 toplasak uçar fiyatı. Asıl siz objektif bakmıyorsunuz, pahalı olan iyi düşüncesiyle. Ayrıca TurboX'da 980X gibi işlemciler kullanılmıyor. Maksimum 860 ve hatta mobil işlemci kullanıp, çöp kart koyup 3000 TL'ye satıyorlar. Onun yerine 2. elden o söylediğim tarz sistemler alsınlar diyorum. 3250 TL'ye 6700K + 1060 bulunmaz. Eski nesil olması çöp ol-mu-yor.

Gram objektif değilsiniz. Çok ağır intel hayranı olduğunuz anlasılıyor.
Benchmark sonuçlarını atıp doğruları söylemek suç mu oluyor ? Şuanda FHD oyunculukta Intel, onun dışında her şeyde AMD daha iyi çok çekirdeği olduğu için. Ama pardon ya ben Intel hayranıyım ya Ryzen çöp (!)

@Silinen üye Biz burada 1. nesil işlemcilerin alınmasını asla tavsiye etmiyoruz. Ancak eski bir anakartı olur birinin, 1. nesil i7 destekler, bütçesi de az olur, o zaman önerebiliriz. Bakın öneririz demedim, önerebiliriz dedim.
1. nesil i7 980X, 990X, 970X vb. işlemciler güçlü olmaya güçlü ama, eski. İnsanları yeni nesile teşvik etmeye çalışıyoruz biz. Arkadaş da eski işlemciler "mecbur kalınır ise" alınıp kullanılabilir diyor. Sıfır almak zaten mantık dışı.

@Silinen üye Biz burada 1. nesil işlemcilerin alınmasını asla tavsiye etmiyoruz. Ancak eski bir anakartı olur birinin, 1. nesil i7 destekler, bütçesi de az olur, o zaman önerebiliriz. Bakın öneririz demedim, önerebiliriz dedim.
1. nesil i7 980X, 990X, 970X vb. işlemciler güçlü olmaya güçlü ama, eski. İnsanları yeni nesile teşvik etmeye çalışıyoruz biz. Arkadaş da eski işlemciler "mecbur kalınır ise" alınıp kullanılabilir diyor. Sıfır almak zaten mantık dışı.
Aynen öyle. Mesela 3250 TL'ye hayatta i7 6700K + GTX 1060 bulamazsınız ama herkesin parası yok. Yeni nesil upgrade açısından daha iyi. Ama adam güçlü PC istiyorsa alınabilir.

Ama bu TurboX'da aynı fiyata 860 ve daha kötüsü kullanılıyor, konu saptı iyice.

@Yuuji artık i7 2600 da sıkıntıda hatta 3770 ve 4770/4790 da dahil bu duruma.Ayrıca i7 990X es geçilemez bir işlemci hala ciddi performanslar elde edilebiliyor en basitinden i7 5820k'ya yaklaşıyor hatta overclock ile geçebiliyor bir kaç konuda anlayacağın extreme serileri hiçbir zaman bitmez; xeon x5650 devrim yapmıştı 2.el piyasasında,her ne kadar da ülkemizde fark edilmesede

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı