Modern savaş gemileri eskilere göre çok çirkin

Tekin Alakuş

Megapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
World of warships oynamaya başladığımdan beri ı. Ve II. Dünya savaşı gemilerine ilgi duymaya başladım. Şimdiki modern gemilere baktığımda eskilere göre çok daha çirkinler. Teknolojik olarak çok daha önde olduklarını biliyorum ama estetikte durum böyle. Geçen zamanda gemiler neden bu kadar çirkinleşti? Aşağıya birkaç fotoğraf bırakıyorum;
Mesela bunlar. Özellikle 1940'lı yılların gemilerine göre çok çirkinler.

Varyag_guided_missile_cruiser.jpg

Keza bu da aynı şekilde.

USS_Port_Royal_CG-73.jpg

Bu da 1930'lı yıllarda hizmete giren "New Orleans" kruvazörü;

unnamed.jpg

Yine bu da son günlerde aklımdan çıkmayan "Yamato" zırhlısı.

EVKyXeYUMAwVMw0.jpg

Düşüncelerinizi bekliyorum.

World of warships oynamaya başladığımdan beri ı. Ve II. Dünya savaşı gemilerine ilgi duymaya başladım. Şimdiki modern gemilere baktığımda eskilere göre çok daha çirkinler. Teknolojik olarak çok daha önde olduklarını biliyorum ama estetikte durum böyle. Geçen zamanda gemiler neden bu kadar çirkinleşti? Aşağıya birkaç fotoğraf bırakıyorum;
Mesela bunlar. Özellikle 1940'lı yılların gemilerine göre çok çirkinler.

Eki Görüntüle 985934

Keza bu da aynı şekilde.

Eki Görüntüle 985935

Bu da 1930'lı yıllarda hizmete giren "New orleans" kruvazörü;

Eki Görüntüle 985941

Yine bu da son günlerde aklımdan çıkmayan "yamato" zırhlısı.

Eki Görüntüle 985946

Düşüncelerinizi bekliyorum.

Sanırım eskiden mürettebat çok olduğu için büyüktü ve artık mürettebat yerine daha çok makineler var ondan olabilir.

Radarda görünümü engellemek/azaltmak amacıyla daha sade ve belirgin kesiş noktaları oluyor. Ayrıca eskiden bu kadar gelişmiş makineler yoktu. O yüzden fazla fazla denizci vardı. Şimdi, eskiden 10-15 denizcinin yapacağı işi tek bir cihaz yapabiliyor. O yüzden daha küçük yapılması daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı