Modifiye BIOS nasıl yüklenir?

Shoreline

Hectopat
ASUS GL553VE laptopa sahibim. Bilgisayar PROCHOT 85 ayarıyla fabrikadan çıkıyor ben bu PROCHOT ayarını 97'ye çekmek istiyorum nasıl yapacağımı buldum, BIOS dosyasını modifiye ederek bu yapılabiliyor. Bunu yaptım BIOS dosyasını istediğim hale getirdim fakat bu BIOS dosyasını bilgisayara yükleyemiyorum, BIOS dosyası lisanssız hale geldiği için izin vermiyor. Modifiye BIOS işiyle uğraşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS GL553VE laptopa sahibim. Bilgisayar PROCHOT 85 ayarıyla fabrikadan çıkıyor ben bu PROCHOT ayarını 97'ye çekmek istiyorum nasıl yapacağımı buldum, BIOS dosyasını modifiye ederek bu yapılabiliyor. Bunu yaptım BIOS dosyasını istediğim hale getirdim fakat bu BIOS dosyasını bilgisayara yükleyemiyorum, BIOS dosyası lisanssız hale geldiği için izin vermiyor. Modifiye BIOS işiyle uğraşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Modlanmış BIOS demek istedin galiba. Burda öyle birini bulacağını sanmıyorum. :) Ben uğraşacağım vaktim olduğu zaman. ROM dosyasını düzenleyip, normal BIOS yükler gibi yükleyeceksin. Detayları ben de bilmiyorum malesef. UEFI Tool aracını araştır, ROM ve BIOS dosyalarını onunla düzenleyebilirsin.

Modlanmış BIOS demek istedin galiba. Burda öyle birini bulacağını sanmıyorum. :) Ben uğraşacağım vaktim olduğu zaman. ROM dosyasını düzenleyip, normal BIOS yükler gibi yükleyeceksin. Detayları ben de bilmiyorum malesef. UEFI Tool aracını araştır, ROM ve BIOS dosyalarını onunla düzenleyebilirsin.
Aynen modlanmış BIOS bir an hatırlayamadım . 😄 AMIBCP,AMIBIOS programlarıyla yapmayı denedim fakat bir sonuca varamadım.Benle aynı şeyi yapmak isteyen birinin konusuna rastladım o bu sorunu çözmüş fakat nasıl çözdüğünü yazmamış ne yazık ki. 😰 UEFI Tool programını araştıracağım.Yardımcı olduğun için teşekkür ederim, vakit bulabilirsen Bu konuya göz atabilir misin? Bu konuyu da ben açtım,forumdaki bilgili bir arkadaş yardımcı oldu fakat anlatıklarını anlamadım,yapamadım. 😁😁

Benim İngilizcem de çok zayıf değil ama anlamadım. Yarın geldiğimde çözememiş olursan tekrar okuyacağım. Bence sana cevap yazan kişi mod uzmanı. 0'dan BIOS yazabilecek kadar bilgisi vardır.
Olabilir çünkü attığım forumun BIOS Modding kısmındaki hemen hemen her konuya cevap atmış, yardımcı olmuş baya bilgili bir arkadaş. TeamViewer'dan bağlansa 20 dakikada halledeceğini düşünüyorum. 😁 Muhtemelen çözememiş olacağım yardımcı olursan sevinirim.🙂👍

Diğer forumda yardımcı olmaya çalışan arkadaşın ilk mesajının son paragrafına bak, istiyorsan ben yapayım diyor. İlgili dosyayı gönder bence, dediğiniz kadar varsa biliyorsa kendisi yapsın, boş yere riske atma bilgisayarı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı