Modlanmış Windows 10'da arama bölümü kaldırılmış

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 298

m47

Kilopat
Merhaba, foxos 1809 ISO'sunu 2. bilgisayarıma kurdum fakat kaldırılan düzenlenen notlara baktığımda Store ve Search özelliklerini silmiş bunları kendim geri getirebilir miyim acaba?
Hizmetlerden falan aktifleştirmeme rağmen yine bir etkisi olmadı kendim manuel olarak aktifleştirebilir miyim?

Modlanmış Windows sisteminin amacı o, gereksiz(sözde gereksiz) hizmetleri kaldırıp, sistemi hızlandırmak bir kaç fps değerini arttırmak için.
Çok gereksiz bir şey bana kalırsa modlu işletim sistemi kullanmak, güvenlik açısından sıkıntılı.

Modlanmış Windows sisteminin amacı O, gereksiz(sözde gereksiz) hizmetleri kaldırıp, sistemi hızlandırmak birkaç FPS değerini arttırmak için.
Çok gereksiz bir şey bana kalırsa modlu işletim sistemi kullanmak, güvenlik açısından sıkıntılı.

Güvenlikten bir yana sıkıntım yok modlanmış ISO kurarken köküne kadar araştırma yapıyorum ve bilgi sahibiyim.
Birkaç FPS değeri olduğunu sanmıyorum çünkü standart Windows 10 ile modlanmışları kıyaslama yapıyorum aradaki farkları görebiliyorum.

Everything kullanabilirsin.

Bu yazılım tam olarak nedir acaba? Ne işe yarıyor?
Rehberi falan var mı?

Güvenlikten bir yana sıkıntım yok modlanmış ISO kurarken köküne kadar araştırma yapıyorum ve bilgi sahibiyim.
Birkaç FPS değeri olduğunu sanmıyorum çünkü standart Windows 10 ile modlanmışları kıyaslama yapıyorum aradaki farkları görebiliyorum.

Bu yazılım tam olarak nedir acaba? Ne işe yarıyor?
Rehberi falan var mı?
Arada olan farklar nedir?

Arada olan farklar nedir?

Tüm farkları burada size açıklayamam en basitinden FPS üzerinden vereyim.
Diyelim Windows 10 22H2 standart sürümde Valorant CS gibi oyunlarda 120 FPS aldığımı varsayalım modlanmışa geçtiğimde bu fark 30 40'lara kadar çıkıyor en basit farkı böyle söyleyebilirim.
Şu an bu konudaki ISO dosyasında ekte olan yazılımlar programlar çalışmıyor ama çalışan diğer modlanmış ISO'lar var tabii ki bu 1809 sürümü tamamen oyun performansına odaklı 22H2 ise hem oyun hem günlük kullanım için.
1809 için:

hardware:

1. NVIDIA 3090 Ti / 40xx 2. NVIDIA DCH drivers, half unsupported (use NVIDIA Control panel executable in NVIDIA GPU tweaking folder to Access the settings) 3. New Intel igpus(DCH drivers don't work) 4. Bluetooth 5. modem 6. SD Card 7. TPM 8. printing

Windows components / apps:

1. Windows UI language change(English is the only language) 2. VPN Support(exitlag works) 3. Windows restore points 4. Windows remote desktop 5. Hyper-V 6. BitLocker Drive encryption 7. Windows Update 8. Windows Store 9. server 10. Ryzen Master 11. MSI Center 12. Razer Synapse 13. Xbox Game Bar 14. Windows Search App

Games:

1. FACEIT / ESEA 2. CoD 3. Warzone 2 4. FIFA 23 5. Hogwarts Legacy 6. Cyberpunk, The Witcher 3 (DX12 doesn't work) BCDEdit -set testsıgnıng off BCDEdit -set noıntegrıtychecks off fix for Valorant.
22H2 için:

• Hardware:
1. modem.
2. SD Card.
3. TPM.
4. printing.
5. Bluetooth?
6. Intel Control panel from Store?

• Windows components / apps:
1. Windows restore points.
2. Windows remote desktop.
3. Hyper-V
4. BitLocker Drive encryption.
5. Windows Update.
6. Ryzen Master (didn't test, but should work ı hope)
7. Memory stresstesting (delete moveımages dword from HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory management in registry)

• Games:
1. FIFA 23 (probably requires Windows Defender )
FIFA 23 fix from.

Bu arada güvenlik probleminden yana kaygınız için modlu sevmiyorsanız NTLite ile kendiniz hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Orijinal ISO içerisinden istediğin uygulamaları NTLite ile entegre edebilirsin, biraz daha araçtırma yapıp kendi ISO'nu hazırlaman hem güvenlik hem de kalmasını istediğin özellikler açısından daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı