Modlar vs üyeler

Şu an forum resmen taksimde baklava sırasındaki kargaşaya dönmüş, bazı modlar işi kişiselleştiriyor evet, işin içine girmediğiniz sürece dışarıdan şöyle gözükür "işini yapsın geçsin" ama o işler ne yazık ki öyle olmuyor.

Örnek vereyim;

"Sistemim kasıyor"

"Sistemim neden kasıyor"

Soru tam olarak böyle, bilmem neden kasıyor? İşlemcini bilmeyecek kadar cahil isen burada işin ne? Bana kalırsa tuzak sorular olmalı, işlemci performansı arttırma adı altında "kesşn MSConfig giriyorsun işlemci tikini açıyorsun işlemcin 75 çekirdek oluyor" diyenler direkt şekilde banlanmalı çünkü gereksizler, bir sonraki tuzak soru ise şöyle olmalı;

"Ekran kartı önerisi"

"Bütçem 2000 TL ekran kartı öneriniz var mı?"

Gelen cevap ise şu "20k daha ekle RTX al" uyarı yiyebilirim en ufak pişman olmayacağım ama bunu söyleyen adam aptaldır, beyin yoksunudur, şu tür tavsiye konularında ütopik bütçe arttırmayı bekleyenler de banlansın, forumda inanılmaz bir bilgi kirliliği ve konuyu kişiselleştiren mahalle kekoları var, 30 yaşına gelmiş forumda takılıp beni 12 yaşında zannedip yaşımı küçik gösterip beni gömmeye çalışan adam gördüm ben, BIOS pilini çıkar 1 saat bekle diyende.

Modlardan ziyade önce üyelerin kendisine bakması gerekiyor, konu açıp detaysız bırakmak, saçma sapan konu açmak, aşırı şekilde komik olmayan konular açmak (komşum yüzüme atladı vs), özellikle şu milliyetçi tipler hızlı şekilde buradan alınıp ülkü ocağı çöplüğüne bırakılması gerekiyor, yani sonuç olarak önce modlar şöyle kötü böyle kötü demektense üyelere bakmak gerekiyor, 1 hafta da günde 50 tane troll konu ya da rezalet yazılım yanlışı olan konuya denk geldiğiniz zaman siniriniz normal seviyede kalmıyor.

Her aktif konunun kilitlenmesi kadar kötü bir durum yok. Günlük foruma zaten 30-35 dakika ayırıyordum şimdi 10-15 dakika göz atıp çıkarım. Pek bir anlamı kalmadı artık gelen geçen troll, yöneticilerde ayrı bir kafada zaten.

Şu an forumun tek ihtiyacı olan şey troll ve boş konu açanları banlamak, üye gidecek diye mi çekiniyorsunuz anlamıyorum ki.

Emre C açıklama yaptı arkadaşlar. Umarım bir ders çıkarmışsınızdır.

Mesele sadece modlar değil hocam işini çok iyi yapan insanlarda var konu forumun kirlenmesi.

Eski haline döndü sistem. Forum yeniden daha iyi bir yer.

Kaostan bir hatıra

Dosya Ekleri

• başlık.png
    başlık.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 94
Bunun için tıpkı beğeni sayacını kapattıkları gibi çözüm sayacını da kapatmaları gerekiyor. Özellikle çözüm olarak işaretlenebilir konular böyle bilgisi olmadığı halde belki çözüm sayımı arttırırım diye mesaj yazan kişilerle dolup taşıyor hatta o kadar fazla ki bu gerçekten çözüm olan cevaplar bile arada kaynıyor. Adam daha 3 ay önce üye olmuş 40 tane çözüm sayısı var. 400-500 tane de sanırım mesajı vardı.

@İlatem çürük elma her zaman için her yerde olur. Bir de Türkiye'de yaşıyoruz, ana dilini kimsenin dört dörtlük bilmesini açıkçası beklemiyorum. Sadece yazının düzgün olmasını bekliyoruz ancak onu adamakıllı yazacak kişi sayısı %10'u geçmez forumda üye sayısına vuracak olursak oranı.

Moderatörlük görevi hiçbir zaman kolay değildir, bunu her zaman için her yerde belirtiyorum. Bazı arkadaşlar anlık heves ile moderatör oluyor, sonra da o görevi yapamıyor. Moderatör olunca ya da olmayınca da bir şey değişmiyor, gerçekten yapabilecekler yapsın başvurusunu.

Sonra bugünkü son yaşanan şey zaten fiyaskoydu. Onun hakkında konuşmak istemiyorum. 10 yıldır kalitesini bozmayan Technopat biz düzenlemezsek alın böyle olur şeklinde belirli bir süreliğine denetim kurallarını hiçe saydı. 10 yılı aşkın bir süredir Technopat mevcut ama çürük elmanın her yerde olacağını sanırım anlamadılar...

Şunu da belirtmek istiyorum, yıllardır biz diğer forumlara benzemeyiz falan dediniz de bu son yaptığınızla da diğer forumlara alay konusu oldunuz. Değmediği kesin. Bize benzemeyen Technopat'ın forum düzenine falan bakın diye birkaç güne konuları adım gibi eminim açılır. Her sitenin hateri illaki oluyor çünkü.

Son olarak umarım bir daha biz haklıydık gibi dersler vermek yerine öğretici dersler verirsiniz. Biz haklıydık gibi dersler eğitici olmaz çünkü. Forumun genelinin yaş kitlesi de küçük zaten. Anlayan kısacası çıkmaz, benim demek istediğim o. Kalitenizi hiçbir zaman bozmayın, biz de desteği sonuna kadar vermeye devam edelim. @Emre C

Son düzenleme:
Bunun için tıpkı beğeni sayacını kapattıkları gibi çözüm sayacını da kapatmaları gerekiyor. Özellikle çözüm olarak işaretlenebilir konular böyle bilgisi olmadığı halde belki çözüm sayımı arttırırım diye mesaj yazan kişilerle dolup taşıyor hatta o kadar fazla ki bu gerçekten çözüm olan cevaplar bile arada kaynıyor. Adam daha 3 ay önce üye olmuş 40 tane çözüm sayısı var. 400-500 tane de sanırım mesajı vardı.

Geçen yanlışlıkla blog kısmına girdim bir bakayım dedim, 13 yaşındaki çocuklar bildiğin yazmak için aptal saptal şeyler yazmışlar bilgi adı altında.

@İlatem çürük elma her zaman için her yerde olur. Bir de Türkiye'de yaşıyoruz, ana dilini kimsenin dört dörtlük bilmesini açıkçası beklemiyorum. Sadece yazının düzgün olmasını bekliyoruz ancak onu adamakıllı yazacak kişi sayısı %10'u geçmez forumda üye sayısına vuracak olursak oranı.

Moderatörlük görevi hiçbir zaman kolay değildir, bunu her zaman için her yerde belirtiyorum. Bazı arkadaşlar anlık heves ile moderatör oluyor, sonra da o görevi yapamıyor. Moderatör olunca ya da olmayınca da bir şey değişmiyor, gerçekten yapabilecekler yapsın başvurusunu.

Sonra bugünkü son yaşanan şey zaten fiyaskoydu. Onun hakkında konuşmak istemiyorum. 10 yıldır kalitesini bozmayan Technopat biz düzenlemezsek alın böyle olur şeklinde belirli bir süreliğine denetim kurallarını hiçe saydı. 10 yılı aşkın bir süredir Technopat mevcut ama çürük elmanın her yerde olacağını sanırım anlamadılar...

Evet haklısın, yazım yanlışı yaparsın bu gayet normal bir şey, forumdaki nokta ve büyük harf olayı olmasa ben de çok yanlış yazarım çünkü yazıp geçiyorum, üstünde durmuyorum, ben ciddi şekilde yazım yanlışlarımı bu forumun sayesinde düzelttim, eskiden her cümlemin sonunda kufur olan bir kekoydum. Artık olması gerektiği gibi yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı