Modlu Minecraft için optimizasyon önerisi

İşletim sistemi
Windows 11

brksfrb

Centipat
Daha fazla  
RAM
64 DDR5 4800 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
RTX 3080 Ti
Anakart
Z690
İşlemci
İntel i9 12900KF
Modlu Minecraft oynuyorum ancak çok kasıyor. Genellikle büyük mod paketleri kullanıyorum. Acaba nasıl daha yüksek FPS alabilirim? Öneriniz var mı?
Sistem:
İşlemci: i9 12900KF.
Ekran kartı: RTX 3080 Ti.
RAM: DDR5 64 GB 4800 MHz.
İşletim sistemi: Windows 11 Home.

Teknik mod paketi mi oynuyorsun. Bu sistemde 250 mod aynı anda çalıştırsan kasmaz diye düşünüyorum.

Lakin eğer forge kullanıyor isen (ki oyle sanıyorum) optifine, ferritecore, rubidium, clumps gibi performans modları önerebilirim.

Teknik mod paketi mi oynuyorsun. Bu sistemde 250 mod aynı anda çalıştırsan kasmaz diye düşünüyorum.

Lakin eğer forge kullanıyor isen (ki oyle sanıyorum) optifine, ferritecore, rubidium, clumps gibi performans modları önerebilirim.
Genellikle 200-300+ modluk paketler oynuyorum. Ama 1000+ modluk paketler oynadığım da oluyor. Karışık oynuyorum belli bir teması yok.

Hocam Sodium'un kendisini kullanamazsınız. Sodium'un forge portu olan Rubidium'un 1.20.1 linki buyrun.

https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/rubidium/files/4952685

Ayrıca tekrardan düzenleme yapıp yazayım isterseniz.

Üstte attığım linkten Rubidium'u kullanın. Sodium'un birebir aynısı sadece forge portudur.

Rubidium ek olarak RAM optimizasyonu için FerriteCore'u bu linkten indirebilirsiniz.

Oyunun ışıklandırma sistemi efektif olmadığından ışıklandırma sistemi kodlarını komple değiştiren ve aşırı verim sağlayan StarLight önerimdir. Ona da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu linkten ise Rubidium'a ekstra ayarlar ekleyen Rubidium Extra moduna erişebilirsiniz.

Buradan ise Rubidium'u daha rahat kullanman için ayarlar kısmını güzelleştiren modu indirebilirsin.

Render performasını arttırmak için ImmediatelyFast modunu öneririm. Ona da bu linkten ulaşabilirsin.

İyi oyunlar dilerim.

Ekstra ve son olarak Lithium modunun forge portu olan Radium Reforged modunu da tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı