Modüler pilotaj eğitimi nedir ve ortalama ücreti ne kadar?

elon_muskk

Hectopat
Merhaba, modüler pilotaj eğitimi nedir? Normal bir uçuş akademisi eğitimi arasında nasıl bir fark vardır? Avantajı ve dezavantajları nelerdir? Hangi bölümlerden oluşur? Ticari pilot lisansı alana kadarki süre ne kadar?

Bir de normal entegre bir uçuş akademisinin öğrenim fiyatı TAFA'da (Turkish Airlines Flight Academy) bildiğim kadarıyla 85 bin euro civarında. Peki modüler eğitimde bu fiyat kaç Euro'ya düşüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
modüler pilotaj eğitimi nedir?
Modüler olduğu zaman eğitimi ve tarihlerini sen belirleyebilirsin. Standart bir takvimi yoktur. Senin ihtiyaç ve uygunluğuna göre planlanarak hazırlanabilir. Özellikle çalışanlar veya eğitim masrafını tek seferde veremeyecek olan kişiler için uygun bir imkandır. Aldığın eğitim kadar parça parça ödeme yaparsın okula yani.
Normal bir uçuş akademisi eğitimi arasında nasıl bir fark vardır?
Hiçbir fark yok. Zaten ne lisansta ne de hiçbir belgede modüler veya entegre diye bir ibare geçmez.
Avantajı ve dezavantajları nelerdir?
Biraz daha düzensizdir ama ödemeler eğitim başına olduğu için bir sorun olduğunda eğitime ara verip tekrar dönebilirsin. Zamanlamayı sen belirleyebilirsin.
Bir de normal entegre bir uçuş akademisinin öğrenim fiyatı TAFA'da (Turkish Airlines Flight Academy) bildiğim kadarıyla 85 bin euro civarında. Peki modüler eğitimde bu fiyat kaç Euro'ya düşüyor?
TAFA'da modüler eğitim yok bildiğim kadarıyla. TAFA'nın durumu ayrı. Onlar maaştan kesilerek ödüyorlar eğitim masrafını. Normal uçuş okullarında senin ödemen gerekiyor. Fiyat da okuldan okula değişiyor. Okullara ulaşarak fiyat bilgisi isteyebilirsin.
Ticari pilot lisansı alana kadarki süre ne kadar?
Sana bağlı. Ne kadar becerikli ve derslerde başarılıysan o kadar kısa sürer. Ortalama 16-18 ay sürebiliyor ama dediğim gibi uzayabilir de kısalabilir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı