Mojave 10.14.6 kurulumu sonrası problemler

cselamlar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Hackintosh kurulumu ve sonrasında yapılan konfigürasyonlar konusunda acemiyim ancak; forumdaki kurulum rehberi üzerinden aşama aşama Mojave 10.14.6 versiyonunu kurdum. İlk izlenimde bazı sorunlarla karşılaştım.

- Işlemcim i7 9700K olmasına rağmen i9 olarak görülüyor. (Bu bir sorun mu bilemedim)
- Asıl problemim iGPU'yu "Intel UHD Graphics 630 7 MB" olarak görüyor ve kalite kaybı yaşıyorum.

Dock'ın transparan olmaması ve Safari vb. bazı uygulamalarda mouseun arkasında iz bırakması, fotoğraf/video izlerken yavaşlama gibi. Ekran kartı almayı düşünmüyorum, bu yüzden ilk önce bu sorunu çözüp sonrasında HDMI çıkışını da aktif hale getirmem gerekiyor.
Forumdaki benzer konuları da okudum ancak bir türlü sorunu çözemedim. Her seferinde OS X açılırken görüntü gidiyor. Şu an DisplayPort üzerinden DP-HDMI adaptör ile görüntü alıyorum.
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. Config dosyasını ekliyorum.

Config.plist

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yok mu? HDMI ile Intel GPU sorun çıkartır. Düz DP kullanabiliyorsan öyle kullan. SMBIOS yüzünden i9 olarak görünmekte, stabilite problemi yaşamıyorsan sorun yok. Bu videoyu izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel GPU tanıtmayı anlatıyor, senin yapman gereken şey yani.

Ekran kartı yok mu? HDMI ile Intel GPU sorun çıkartır. Düz DP kullanabiliyorsan öyle kullan. SMBIOS yüzünden i9 olarak görünmekte, stabilite problemi yaşamıyorsan sorun yok. Bu videoyu izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel GPU tanıtmayı anlatıyor, senin yapman gereken şey yani.
Bu rehberi takip ederek kurmuştum ama olmamıştı. Tekrar izleyince "Inject EDID" in işaretli olduğunu gördüm ve ben de işaretledim. Şu an Intel "UHD Graphics 630 1536 MB" olarak gördü, teşekkür ederim. 🙏

Şimdi de, sanırım "DP to HDMI" adaptörden dolayı, koyu renkler inanılmaz koyu oldu, hatta o kadar ki gri olması gereken üst menü çubuğu bile siyaha yakın gri şeklinde görünüyor. Ekran resmi alıp başka cihazdan baktım her şey normal. Şimdi de benim doğru bir şekilde ya HDMI çıkışını ya da Type-C çıkışını aktif hale getirmem gerekiyor. Bir öneriniz var mı?

Yazdığım yorum neden moderatörler tarafından siliniyor? Herkes kendi görüşünü buraya yazabilir diye düşünüyorum. Windows ile devam etmek en mantıklı çözüm. Arkadaşın sistemi bence gayet iyi ve hackintosh kurarak sisteme yazık ediyor. Herkes istediği yorumu yazmakta özgür olduğunu düşünüyordum ama bu forumda böyle olmadığını fark ettim.

Yazdığım yorum neden moderatörler tarafından siliniyor? Herkes kendi görüşünü buraya yazabilir diye düşünüyorum. Windows ile devam etmek en mantıklı çözüm. Arkadaşın sistemi bence gayet iyi ve hackintosh kurarak sisteme yazık ediyor. Herkes istediği yorumu yazmakta özgür olduğunu düşünüyordum ama bu forumda böyle olmadığını fark ettim.
Konu dışı kategorisinde yaptığım işlemi eleştirebilirsin, zira bu konudaki problem çözüldüğüne göre uzatmanın anlamı yok. İyi forumlar.

Geri
Yukarı