Çözüldü Mojave 10.14.6 WindowServer [XXXX] triggered hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

akiyorm

Hectopat
Sistemim imzamda mevcut dilerseniz yardımı olacaksa AIDA64 ile detaylı belge şeklinde atabilirim.
Sistem sürümü 10.14.6 (120/120 Win10 ile dualboot)
Sorunum fotoğraftaki gibi, ne zaman oluştuğuna gelecek olursak EFI içindeki cloverbootloaderı ve kextleri güncellemek istedim ve R5115 sürümü mevcutmuş indirdim temiz şekilde package şeklindeydi zaten ve çalıştı sıkıntı yok, kextleri güncellemek istediğim çünkü Realtek ethernet kartımın kexti güncel değildi ek olarak diğerlerini de güncellediğim dedim(1 tanesinde daha günceli varmış diğerini de zaten ethernet kartım için olan kextdi indiricektim) indirdiğim kextler sırasıyla şöyle;
WhateverGreen 1.3.7 -> 1.3.8
Realtek RTL8111 8168 kext
Birtane daha Realtek'le alakalı bir kext vardı ama tam olarak hatırlayamıyorum ismini
Bunlar ve bu hatayı aldım neyseki imaj hala duruyordu tekrar hemen USB hazırlayıp USB'den tekrar Boot ettiğimde nasıl olsa kextlerle oyandığım için çözülür diye düşünürken hala aynı ekrandayım.

İmaj zaten var istesem tekrardan bir temiz kurulum gerçekleştiririm fakat macOS içinde önemli kişisel dosya ve uygulamalarım mevcut onları kurtarmam gerek yoksa tekrar dediğim gibi diski silip kurulum gerçkleştiririm. Burdaki önemli nokta dosyalarım en azından kurtarmam için bir fikir verip kurtarıp tekrar kurulum yapabilirim bunu 2. seçenek olarak yazıyorum eğer çözümü uzun veya yoksa diye.
Herhangi denemeye değer bir fikre, öneriye açığım.
Teşekkürler.

IMG_20200503_175611.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün kombinasyonları denedim fark eden birşey görünmüyor, PC en az 20 kere bootlanıp kapatıldı.

Kextler L/E içinde. Ayrıca zaten manuel değil kext updater ile kurdum kendim herhangi biryere kext atmadım ve ek olarak Efi'ye atsamda imajdaki sıfır USB yazılmış Efi ile denesem sistemden bootlanırdı.

Herneyse -x le safe mode da çalıştırdım fark olmadı -s ile çalıştırdım terminal geldikden sonra kodlarla System/Library/Extensions ve /Library/Extensions içindeki dosyaları sildim.
Kod:
mount - uw /
cd /Library/Extensions
rm -rf WhateverGreen.kext
cd System/Library/Extensions
rm -rf WhateverGreen.kext
sudo rm -rf /System/Library/Caches/* (Kextlerin indirmesi sonucu cache dosyası oluşturması üzerine)
sudo kextcache -i /
shutdown -r now
Aynı hatayı alan olursa diye belki ona çözüm olur diye atıyorum. Bende WhateverGreen kext sıkıntılıydı sizde hangisi ise onu yazacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı