Çözüldü Mojave boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
63
Merhaba,

Sorunsuz Mojave kullanıyorken bir anda problem ile karşı karşıya kaldım. Ekranda pembe çizgiler oluşuyor.
RemhSp.jpg

USB'siz boot işlemini yaptıktan sonra stabil şekilde kullanırken bu hatayı aldım, yani kurulumdan önce değil.
Sorunumu ise tekrardan bir seferlik USB ile boot ederek çözdüm, sistem eskisi gibi normal ve hızlı bir şekilde açıldı. Sonra USB belleğimi çıkarıp eskisi gibi USB'siz bootladım ve her şey normale döndü, niye böyle olduğunu ben de anlamış değilim. Çözümüm bu şekilde oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB olmadan boot için bu rehbere göre yapın yapmadıysanız.
Sistem bilgilerinizi belirtin ve güç için veya genel olarak DSDT yada kext vs varmı sistemde?

Kurulum yaptım ve sonrasında hiçbir dosyaya dokunmadım. Bir tek jak problemini çözmek için attığınız o 2 adet kexti değiştirdim. Normalde USB'siz hatasız bir şekilde kullanıyordum bir anda böyle bir şey yaşadım, USB ile tekrar bootlayıp çıkardım ardından normal açıldı anlamadığım şekilde.
Sistemim;
AMD Ryzen 5 3600,
MSI B450 Tomahawk Max,
G.Skill Trident Z RGB CL 18 3600MHz 2x8,
MSI ARMOR RX 580 8GB,
1x Crucial BX500 240GB(Mojave)
1x Corsair Force LE 120GB(Win)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı